Hráči Pusté Polomi předváděli v Břidličné od zahájení utkání technický, kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. Domácí obránci měli s hbitými útočníky hostů velké problémy. První velkou příležitost si Pustá Polom vypracovala už v 10. minutě, ale Zifčák v bráně domácího celku byl pozorný.

Ve 12. minutě už Pustá Polom udeřila. Domácí ztratili míč ve středové řadě a hosté toho okamžitě využili. Hostující Košnovský zatáhl balón do velkého vápna a jeho prudký centr si srazil jeden z domácích obránců do vlastní sítě.

Vedoucí branka hostí domácí celek nepoložila. Ve 29. minutě se do gólové šance dostal domácí kanonýr Darkeh, svůj únik ale zbrkle zahodil. O další dvě minuty později si vytvořil zajímavou střeleckou příležitost k vyrovnání Holčák. Místo přihrávky na dobře postaveného spoluhráče zvolil lob přes brankáře Minaříka, jenže míč se mezi tři tyče nevešel.

Na druhé straně několikrát nebezpečně zahrozili i hosté. Narazili ale na pozičně dobře hrajícího Jiřičného nebo spolehlivého domácího gólmana.

Druhá půle začala stejně jako první. Břidličná se ve snaze vyrovnat tlačila dopředu, hosté zkušeně přecházeli do rychlých protiútoků. Skóre se přes příležitosti na obou stranách neměnilo až do 53. minuty. Obranou domácích pronikl hostující Štýbar a přesnou střelou k tyči zvýšil vedení na 2:0.

S domácím týmem to po druhé inkasované brance vypadalo zle. Hráči Břidličné si nedokázali přesně přihrát a obávaná střelecká osa Holčák a Darkeh na hřišti prakticky neexistovala. Hosté pozorně bránili a využívali každou příležitost k ohrožení domácí branky. Zifčák v domácí svatyni několikrát předvedl svoje umění.

V 75. minutě ale Pustá Polom využila dalšího nedorozumění ve středové řadě Břidličné a potřetí rozvlnila síť domácí branky. Střelou do šibenice bezmocného Zifčáka se prosadil opět Štýbar. V závěru se Břidličná ještě snažila alespoň o čestný úspěch. Hostující obrana na čele s bývalým ligovým hráčem Opavy Jaškem svůj náskok udržela až do konce.

„Klukům sice dnes nelze upřít snaha a bojovnost, ale v současné době se potýkáme s výkonnostní krizí, kterou bohužel budeme muset řešit až v zimní přestávce," řekl po utkání předseda TJ Kovohutě Břidličná Ludvík Zifčák a pokračoval:

„Navíc po prohraném zápase sám odstoupil trenér Jedlička i s asistentem Stefanovským a my se budeme muset velice rychle vypořádat s tím, aby tým nastartoval nový trenér. Ten se ujme mužstva už na úterním tréninku," dodal předseda klubu.

V sobotu navíc Břidličná zajíždí na hřiště třetího celku tabulky do Dětmarovic, kde ještě nikdy předtím nevyhrála a těžké to bude mít rozhodně i tentokrát. „Ve Vendryni jsme také ještě nikdy nebodovali a ve středu jsme si odsud odvezli bod. Proč bychom tedy něco podobného nemohli zopakovat i nyní v Dětmarovicích," konstatoval Zifčák.

Kovo Břidličná - Pustá Polom 0:3 (0:2)
Branky: 12. vlastní, 29. a 53. Štýbar
Břidličná: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr, Jiřičný, Cálek (46. Jan Kocúr), Roman György - Kladníček (83. Kurej), Kamil Kocúr, Holčák, Drexler - Patrik György, Darkeh. Trenér: Jan Jedlička