Fotbalisté Břidličné bojují s ohledem na postavení v tabulce krajského přeboru o každý bod a pokusit se o něj chtěly i bez opory záložní řady Ondrušky i v Heřmanicích. Domácí fotbalisté byli před utkáním jasnými favority, ale na hřišti to od začátku vypadalo jinak. Břidličná předváděla aktivní fotbal se snahou o rychlé protiútoky.

Domácí působili matným dojmem, do střeleckých příležitostí se před Zifčáka v bráně hostů nedostávali. Více možností měli v prvním poločase hosté, Kučera, Jiřičný a Holčák si s nimi ale neporadili.

Ve 32. minutě tak přišel trest. Hostující obránce prohrál souboj s domácím útočníkem a ten střelou pod rukama brankáře hostů vstřelil vedoucí branku Heřmanic.

Do druhé poloviny utkání vstoupili hosté aktivně a řádně nabuzeni. Heřmanice pokračovaly v nevýrazném výkonu a v 60. minutě byly potrestány. Po rychlém proti-útoku se dostal za obranu domácích Holčák a samostatný nájezd na brankáře Heřmanic zakončil vyrovnávacím gólem.

V dalším průběhu druhé půle se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal. Vedení chtěly strhnout na svou stranu jak hráči Heřmanic, tak i Břidličné. V 82. minutě se to podařilo hostujícím fotbalistům. Po nedovoleném zákroku před velkým vápnem domácího týmu dostala Břidličná příležitost zahrávat trestný kop a v utkání agilní Holčák otočil výsledek na stranu hostů.

Domácí fotbalisté se nechtěli s vývojem utkání smířit a v závěrečných minutách si vypracovali tlak. V 85. minutě to vyústilo v šestnáctce hostů, kde jeden z jejich hráčů hrál nedovoleným způsobem a Heřmanice zahrávaly pokutový kop. Domácí jej využili k vyrovnání na 2:2 a do konce zápasu hrály na vítězství.

Otevřené obrany ale využívali hosté, kteří mohli v samém závěru rozhodnout. Kučera a po něm ani Holčák své samostatné akce nezakončili a tak se po skončení utkání body dělily rovným dílem na každou stranu.

V posledním utkání podzimu přivítá Břidličná ve veledůležitém utkání na domácím hřišti v sobotu od 13.30 hodin Český Těšín.

„Drželi jsme se soupeřem až překvapivě od začátku krok a měli místy i navrch. V první půli jsme nevyužili některé dobré možnosti ke vstřelení gólu a naopak zbytečně inkasovali. Ve druhém poločase jsme měli navrch a dostali se do vedení. Domácí vyrovnali až z penalty, my jsme ještě v samém závěru mohli utkání zvrátit na svou stranu, ale vyložených příležitostí jsme nevyužili", zhodnotil utkání kouč Břidličné Kostelník.

Heřmanice - Břidličná 2:2 (1:0)
Branky Břidličné: 60. a 82. Holčák
TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Cálek, Jiřičný, György, Kamil Kocúr - Michal Kocúr (46. Chudý), Kučera, Jahoda, Kladniček - Holčák, Jan Zifčák (85. Chmelař). Trenér. Petr Kostelník, vedoucí: Oldřich Mrhal