Fotbalisté Břidličné nastoupili do utkání s Bohumínem s ambicemi na vítězství a od prvních minut to dávali soupeři najevo. Bohumín sice nepřijel do Břidličné s poraženeckou náladou, ale za domácím týmem zaostával v bojovnosti a důraze.

Hned na začátku zápasu řešili hosté závar před svou brankou. Bohumín neinkasoval ani po další akci domácích a následném rohovém kopu. Na druhé straně měl práci gólman Břidličné, ale nic výrazného předvádět nemusel.

V 10. minutě se domácí hráči a příznivci radovali. Po akci domácích se dostal k míči Roman György a vydařenou střelou otevřel skóre utkání, 1:0. Hosté reagovali v dalším průběhu zvýšenou snahou, ale do vyložených příležitostí se dostávali jen těžko.

Efektivnějším a důraznějším týmem byli domácí fotbalisté, kteří si vytvářeli další dobré možnosti. Po jedné z nich se dostal do příležitosti před brankou hostů Holčák a chytrým obloučkem přehodil bezmocného brankáře Bohumína, 2:0.

Dvoubrankový náskok fotbalisty Břidličné uklidnil a o chvíli později mohli své vedení navýšit na rozdíl tří branek. Hosté zahráli ve své šestnáctce proti pravidlům a domácí dostali příležitost zahrávat pokutový kop. Kapitán Břidličné Jiřičný si s ním podle svých představ ale neporadil.

Stav 2:0 ve prospěch Břidličné se pak ve zbylém průběhu první půle neměnil ani přes některé nadějné příležitosti o zvrat ve vývoji utkání bojujících hostů.

Od začátku druhé poloviny utkání pokračovali domácí hráči v dobrém kolektivním výkonu. Hostující fotbalisté to zkoušeli, ale recept na obranu Břidličné a jejich spolehlivého gólmana nenacházeli. Naopak to byli znovu fotbalisté domácího mužstva, kteří zasadili soupeři rozhodující třetí úder. Přes obranu a brankáře Bohumína se prosadil důrazem střádající Šupák a zvýšil vedení svého týmu na rozdíl tří branek.

Hosté se i přes tříbrankové manko snažili alespoň korigovat nepříznivý výsledek, ale v útočné a zvláště v koncové fázi je provázela až do konce utkání střelecká marnost. Navýšit hladké vedení tak mohli domácí hráči, kteří si vytvářeli další příležitosti ke vstřelení branky. Ty největší pak Holčák a po něm ani Šupák nedokázali využít.

Na zaslouženém vítězství 3:0 pro Břidličnou, která v tabulce soutěže stoupá do klidného středu tabulky, se nic do závěrečného hvizdu rozhodčího již neměnilo. V příštím kole zajíždí Břidličná v neděli k očekávanému okresnímu derby do Krnova.

TJ Kovo Břidličná - FK Bohumín 3:0 (2:0)
Branky: 10. Roman György , 28. Holčák, 64. Šupák
TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr, Minich, Drexler, Olejár (75. Cálek) - Kladniček (79. Chmelař), Holčák, Jiřičný, Kamil Kocúr - Roman György (67. Šupák), Patrik György (65. Jan Zifčák). Trenér: Jan Jedlička, asistent: Karel Stefanovský