Domácí posíleni o pět hráčů se zkušenostmi z moravskoslezské ligy v Orlové vstoupili do utkání s velkým respektem. Na hráčích Šenova byla znát nervozita z důležitosti zápasu. Zkušený tým hostů to vycítil a od úvodních minut se pustil s velkou chutí do soupeře.

První velkou příležitost si Břidličná vytvořila už ve
14. minutě, kdy se po přihrávce Hofmana dostal do šance Roman György, ale nezakončil přesně.
O pět minut později Břidličná zahrozila podruhé, to když Schreier našel volného Mensaha, ten ale překopl branku Šenova. Ve 35. minutě našel centr Kamila Kocúra ve vápně osamoceného Hofmana, který pouze nastřelil jednoho z domácích obránců.

Druhý poločas začali lépe domácí a ve 47. minutě musel Zifčák vytáhnout výborný zákrok.
O minutu později se však šenovští dočkali. Jeden z hostujících záložníků špatně odkopl míč, ten se dostal k osamocenému Borovičovi, který tvrdou střelou otevřel skóre.

Branka hosty nepoložila a ti neustále útočili. V šancích ale neuspěli Patrik György, Kamil Kocúr ani Darkeh. Vyrovnání se hosté dočkali v 65. minutě. Darkeh obešel několik obránců a nechytatelnou bombou poprvé překonal brankáře Šenova.

Vyrovnávací branka domácí celek ještě více vyburcovala. V 69. minutě zahrávali Šenovští nepřímý kop. Dlouhý míč za obranu hostů skončil až před malým vápnem, odkud jej Macko dopravil podruhé do brány Břidličné. Šenov vycítil šanci a snažil se přidat další gól. V 71. minutě ale domácí obránci zapomněli na kanonýra Darkeha a ten vyrovnal na 2:2.

Rozhodnutí nakonec přišlo až v 90. minutě, kdy hlavní arbitr nařídil za faul na pronikajícího Kučeru penaltu proti Šenovu. Kučera ji nadvakrát proměnil ve vítězný gól. „Za předvedený výkon jsem na kluky velmi hrdý," řekl po utkání hostující kouč Marián Minich. „Nepoložili se, ani když dvakrát prohrávali," doplnil kouč Břidličné.

Nadmíru spokojený s výkonem Břidličné byl i předseda klubu Ludvík Zifčák starší. „Utkání se každému muselo líbit. Dnes si zaslouží pochvalu za bojovnost a výkon celé mužstvo. Škoda jenom, že jsme v závěru přišli o Darkeha, který nám pravděpodobně v příštím kole bude scházet," okomentoval zápas šéf fotbalové Břidličné.

Šenov – Břidličná 2:3 (0:0)
Branky: 49. Gorovič, 71. Macko – 66., 72. Darkeh, 90. Kučera (z penalty)
Břidličná: Zifčák – Mensah (90. Jurtík), Borboryo, Jiřičný, Kučera – Roman György, Schreier, Hofman, Kamil Kocúr – Patrik György (89. Kladníček), Darkeh. Trenér: Marián Minich starší