Do zápasu s bojovným soupeřem nastoupila Břidličná hned bez několika hráčů základní sestavy. Na jejich výkonu to bylo v průběhu celého zápasu znát. Hosté byli na hrací ploše pohyblivější a měli míč častěji na svých kopačkách.

Také střeleckých příležitostí bylo k vidění více před náhradním brankářem Břidličné Smažinkou. Markvartovice se tlačily k velkému vápnu domácích. Výsledkem byl úvodní Stepkův gól v síti Břidličné.

V prvním poločase ještě stačil domácí tým soupeři odolávat a snažil se o vyrovnání. Výraznější příležitost se ale před brankou hostů neurodila.

Změnu v obraze hry nepřinášel ani druhý poločas. Větší aktivita byla na kopačkách hostujícího kolektivu, který měl další možnosti. Herně lepší Markvartovice své vedení postupně zásluhou Slavíka a Kolenka navýšily až na rozdíl tří branek a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Hráči Břidličné přesto bojovali a snažili se alespoň o korigování výsledku. Po několika závarech před brankou k tomu dostal příležitost kapitán Jiřičný. Po faulu zahrával trestný kop a nedal gólmanovi šanci.

Markvartovičtí fotbalisté šli cílevědomě za vítězstvím a v závěru ho potvrdili čtvrtou brankou. Břidličná tak obsadila v letošním ročníku konečné předposlední, patnácté místo, ale k záchraně krajského přeboru i pro příští soutěžní ročník jim to stačí.

Kovohutě Břidličná – Markvartovice 1:4 (0:1)
Branky: Jiřičný – Stepek, Slavík, Kolenko, Červeňák
Kovohutě Břidličné: Smažinka – Michal Kocúr, Minich, Jiřičný, Kurei – Chmelař, Kladniček, Jahoda, Kamil Kocúr – Patrig György, Jan Kocúr, střídali: Moják, Šarman, Koželoušek. Trenér: Jan Jedlička, asistent: Karel Stefanovský