Fotbalisté Břidličné po čtyřech porážkách v řadě potřebovali konečně bodovat a před svými příznivci proto minulé sobotní odpoledne dělali maximum. Hosté disponují velmi kvalitním a zkušeným týmem, který to dával v první půlhodince domácím hráčům na hřišti jasně najevo.

Břidličná si byla vědoma nutnosti bodovat. Domácí hráči bojovali s velkým nasazením a snažili se na soupeře vytáhnout. Hosté prokázali své kvality už v 5. minutě, kdy se po pěkné brance Lišky dostali do jednobrankového vedení.

Domácí po inkasovaném gólu nepadli do kolen a pokračovali v bojovném výkonu. Hosté si z herní převahy v úvodu utkání vypracovali střelecké příležitosti, ale naštěstí pro domácí kolektiv se gólově už neprosadili.

Po půlhodině hry se utkání začalo vyrovnávat. Břidličná proti minulým utkáním přeskupila sestavu a začala se stále více osmělovat. Domácí prahli po vstřelení vyrovnávací branky a vytvořili si k tomu několik příležitostí. Aktivní byl zejména v záloze hrající Holčák. Střelecky se činili i Ondruška a Jiřičný. Před poločasem se domácí tým dočkal po zásluze vyrovnání.

Ve 43. minutě zahráli hosté před svým velkým vápnem nedovoleně a Břidličná zahrávala trestný kop. K němu se postavila podzimní posila Břidličné, Holčák a za pomoci teče poslal míč do šibenice bezmocného brankáře Pusté Polomi.

Vyrovnání hráče Břidličné povzbudilo, ale do přestávky se skóre neměnilo. Od zahájení druhých pětačtyřiceti minut se hrál poměrně vyrovnaný fotbal. O něco více aktivity bylo na kopačkách domácích fotbalistů, kteří vycítili šanci. Hosté nechtěli na půdě nováčka soutěže prohrát a využívali každé možnosti k protiútokům. Nebezpečný byl zejména střelec branky Pusté Polomi, ale domácí náporům hostů odolali.

Strhnout výsledek na svou stranu se snažili všemožně i fotbalisté Břidličné a v 70. minutě se jim to podařilo. Po odraženém míči se dostal ke střele z více, jak dvaceti metrů Ondruška a na domácím stadiónu se mohlo slavit. Těsné vedení Břidličné hnalo v dalším průběhu utkání hosty za vyrovnáním. Domácí ale nebezpečí před svou brankou přežili a naopak sami mohli vedení pojistit.

Branka už ale i přes dramatický závěr zápasu nepadla a po skončení se mohli v Břidličné radovat z prvního historického domácího vítězství v krajském přeboru.

„Potřebovali jsme už po posledních porážkách vyhrát a myslím, že se nám to zaslouženě podařilo a byli jsme o ten gól lepší. Hosté byli lepší než my v první půlhodině. Postupně jsme ale hru vyrovnali a měli brankové příležitosti. Soupeř byl dnes hodně těžký a kvalitní, ale kluci bojovali a nakonec se můžeme myslím zaslouženě radovat," dodal k utkání trenér Břidličné Petr Kostelník.

TJ Břidličná - Pustá Polom 2:1 (1:1)
Branky: 43. Holčák, 70. Ondruška - Liška
TJ Břidličné: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr (75. Jan Zifčák), Jiřičný, Cálek, Kladniček - Jahoda (78. Chmelař), György, Ondruška, Holčák - Kučera, Kamil Kocúr (88. Zítka). Trenér: Petr Kostelník