Břidličná nastoupila bez potrestaného střelce Darkeha. Hosté od úvodních minut předváděli velmi dobrý, technický fotbal. Bohumínští hráči si dokázali vypracovat před brankou domácích i nadějné příležitosti, z nichž jednu využili už ve 14. minutě Nowinskim.

Domácí se do šancí dostávali velice těžko, přesto se ve 32. minutě radovali. Po střele Kamila Kocúra se míč odrazil od tyče k Romanu Györgymu a ten jej zblízka poslal do sítě. Radost v domácích řadách trvala jen dvě minuty. Hosté založili útočnou akci, po které Košťál vrátil svému týmu jednobrankový náskok. Domácí se nestačili ani pořádně otřepat a o další čtyři minuty později inkasovali potřetí z kopačky Sittka.

Od zahájení druhé poloviny utkání se domácí snažili nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Hráči Břidličné to zkoušeli střelami ze střední vzdálenosti a centry do vápna Bohumína. Hosté to dokázali řešit bez velkých problémů a naopak několikrát po rychlých protiútocích sami zahrozili.

Bohumín v dalším průběhu druhé půle kontroloval vývoj zápasu a kráčel za tříbodovým ziskem. Domácí se snažili až do konce, ale potrestaného kanonýra Darkeha na hrotu útoku nikdo střelecky nenahradil.

„Dnes nám utkání podle představ určitě nevyšlo. Nedokázali jsme v útoku nahradit potrestaného Darkeha a gólově jsme se neprosazovali. Vlastně jsme si ani nevypracovali výrazné brankové příležitosti. Nedá se nic dělat, musíme jet dál a bojovat už v dalším utkání na hřišti Háje ve Slezsku," řekl po utkání nespokojený šéf Břidličné Ludvík Zifčák starší.

Břidličná - Bohumín 1:3 (1:2)
Branky: 32. Roman György - 14. Nowinski, 34. Košťál, 38. Sittek
Břidličná: Ludvík Zifčák - Borboryo, Mensah, Jiřičný, Roman György - Schreier, Hoffmann, Kamil Kocúr, Jan Kocúr (58. Kladniček) - Kučera, Patrik György (38. Minich). Trenér: Marián Minich starší