Fotbalisté Břidličné chtěli vzhledem k vývoji na konci tabulky soutěže na hřišti Kravař uspět a vylepšit svou pozici. Hosté nastoupili do utkání v kompletní sestavě a sebevědomě se pustili do svého soupeře.

Ve 3. minutě si vytvořili první velkou šanci. Míč zatáhl k rohovému praporku Kamil Kocúr, ale jeho centr jenom proletěl velkým vápnem Kravař. O dvě minuty později pronikl do velkého vápna domácího celku Kučera, kterého nedovoleným zákrokem zastavil domácí obránce.

Píšťalka rozhodčího k údivu všech zůstala němá. Domácí postupně hru vyrovnali a v 11. minutě se dostali do vedení. Těžký se před velkým vápnem dostal k míči, obránci Břidličné mu ponechali dostatek času na střelu.

Gólem nabuzení domácí se vrhli do útoku a vypracovali si i další šance. Po jedné z nich se ve 22. minutě dostal Lavrovič na dostřel od hostujícího brankáře Zifčáka, avšak ve střele mu nedovoleně zabránil Kamil Kocúr. Rozhodčí nařídil panltu, ale tu domácí neproměnili. Jenže o chviličku později se prosadil opět Lavrovič a domácí vedli 2:0.

Do druhé půle provedl kouč Břidličné hned několik změn a na výkonu hostů to bylo znát. V 51. minutě se po velkém tlaku dočkala Břidličná prvního úspěchu, když se po centru Kamila Kocúra dostal k míči Kučera a prostřelil gólmana. Ze snížení se hosté dlouho neradovali. O dvě minuty později domácí využili chyby obrany Břidličné a zvýšili Seibertem na 3:1.

Břidličná ale zbraně rozhodně nesložila a vrhla se ještě více do útočení. Aktivitou hýřil především mladíček Patrik György a právě on v 65. minutě snížil na 3:2. Závěrečná dvacetiminutovka se hrála v režii Břidličné. Domácí fotbalisté však nakonec svůj náskok udrželi a získali tři body.

„První poločas byl z naší strany hrozný a domácí nás přehráli svou bojovností," hodnotil zápas trenér TJ Břidličná Marián Minich a dodával: „Ve druhé půli už domácí fyzicky odpadli a my jsme zcela ovládli hru. Přesto jsme se především v zadních řadách nevyvarovali hrubek, což nás nakonec připravilo alespoň o bod."

Nespokojený s výsledkem byl i předseda Břidličné Ludvík Zifčák starší. „Soupeř nás v první půli zaskočil velkou bojovností a navíc jsme v obranné fázi působili velice naivně. Opět jsme spadli z nebes na tvrdou zem. Kluci poznali, že v této soutěži může porazit každý každého. Teď už se musíme chystat na sobotu, kdy přijede další adept na sestup z Kobeřic a tento zápas bychom rozhodně neměli podcenit," povídal předseda.

SK Kravaře – Kovo Břidličná 3:2 (2:0)
Branky: 11. Těžký, 22. Lavrovič, 53. Seibert – 51. Kučera, 65. Patrik György
Břidličná: Ludvík Zifčák – Mensah, Borboryo, Jiřičný, Hoffmann – Schreier, Darkeh (46. Kladniček), Jan Kocúr (35. Roman György), Kamil Kocúr – Minich (46. Patrik György), Kučera. Trenér: Marián Minich st.