Břidličná chtěla doma v sobotním odpoledni nad Markvartovicemi vyhrát a udělat tak další krok k udržení krajského přeboru i pro příští soutěžní ročník. Hosté ale hráli od začátku velmi dobře. Markvartovice předváděly houževnatý, kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku.

Domácím se naopak hra v prvním poločase podle představ nedařila a jen těžko se dostávali do příležitostí. Střelecky se neprosazoval ani kanonýr Darkeh, a tak po necelé půlhodince hry udeřilo před brankou domácích, kde se prosadil Baculák.

Domácí hráči po inkasovaném gólu přidali a snažili se najít odpověď. Výsledkem byly jen závory před brankou Markvartovic a střely ze střední vzdálenosti. Hostující fotbalisté neměli potíže a ve 31. minutě své vedení navýšili. Úspěšným střelcem byl opět agilní Baculák a hosté vedli rozdílem dvou branek.

Břidličná chtěla do přestávky alespoň snížit. Průniky Darkeha s Patrikem Györgym nic nepřinesly a ani pokusy Kamila Kocúra a Schreiera poločasovým skóre 0:2 nepohnuly.

Od zahájení druhé poloviny utkání se hra domácího týmu zlepšila. Hosté ale dále pokračovali v důsledném fotbale a podávali bojovný výkon. Břidličná si vytvořila mírnou převahu a i nadějné příležitosti. Šanci Darkeha zmařil Polášek v bráně Markvartovic. Střely Kučery a Jiřičného z klidu gólmana hostů nevyvedly a ani centry do velkého vápna nebyly úspěšné.

S blížícím se koncem zápasu stoupal tlak i snaha domácích. Naději pro domácí vykřesal v 83. minutě kdo jiný, než Darkeh a nastartoval svůj tým k závěrečnému náporu. V něm měly Markvartovice při šancích domácího mužstva i štěstí, ale těsné vedení uhájily až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

„Dnes to nebylo dobré a určitě nejsem s výkonem ani výsledkem spokojený. Nedá se nic dělat, musíme se pokusit o bodový zisk v dalším zápase na hřišti silné Pusté Polomi," uvedl po nevydařeném utkání Břidličné šéf klubu Ludvík Zifčák starší.

Břidličná - Markvartovice 1:2 (0:2)
Branky: 83. Darkeh - 23. a 31. Baculák
Břidličná: Zifčák - Mensah, Borboryo (79. Chmelař), Jiřičný, Minich (60. Kladniček) - Hoffmann, Schreier, Kamil Kocúr, Kučera - Patrik György, Darkeh. Trenér: Marián Minich starší