Uhájit si svou pozici v tabulce budou chtít fotbalisté Břidličné, kteří obě utkání vyhráli a v sobotu od 17.00 hodin je čeká na vlastním hřišti velice zdatný tým ze Zlatníků. „V Krásných Loučkách jsme odehráli těžké utkání. Proti důrazně hrajícímu a kvalitnímu domácímu mužstvu to nebylo rozhodně jednoduché. Jsme za vítězství rádi,“ říká kouč Břidličné Josef Dorňák. V sobotu to ale jeho svěřenci proti fyzicky i fotbalově vyspělému celku Zlatníku nebudou mít jednoduché. „Uděláme vše pro úspěch v utkání a věřím, že to zvládneme,“ dodává ještě kouč Břidličné.

Zajímavé okresní derby se odehraje v Dolní Moravici, kam přicestují Krásné Loučky. Domácí čekají na první body a v utkání, které začíná v sobotu od 17.00 hodin, udělají vše pro bodový zisk. „Potřebujeme už vyhrát a chytit se,“ zní hlas z lavičky dolnomoravického mužstva. Utkání ale rozhodně neodevzdají fotbalisté Krásných Louček, kteří byli po domácí porážce od Břidličné hodně rozladěni. „Břidličná u nás nehrála špatně a my jsme si toho příliš nevytvořili. Mrzí nás ale první zapískaný pokutový kop. Jsme přesvědčeni, že faul našeho brankáře byl před pokutovým územím,“ říká vedoucí Krásných Louček.

Zápas v Dolní Moravici tak bude mít náboj a oba týmy chtějí uspět. Na hřiště Otic pojedou bojovat o další body fotbalisté Horního Benešova. Poměrně mladý hornobenešovský celek není bez naděje na bodový zisk. Utkání má začátek v sobotu od 17.00 hodin.

Nelehké utkání odehrají fotbalisté Olympie Bruntál v sobotu na hřišti Štítiny. Domácí disponují kvalitním kádrem a prokazují, že jsou vyspělým týmem. Olympia bude chtít překvapit a navázat na minulé vítězství s Dolní Moravicí. „Štitina má dobrý tým, ale pokusíme se o body. Myslím, že na to mužstvo máme,“ říká vedoucí bruntálské Olympie.

Očekávané okresní derby se uskuteční v Jindřichově, kde se představí Úvalno. Oba týmy se zatím hledají. Jindřichov je bez bodů a Úvalno má jediný. V zápase půjde i o získání sebedůvěry. „Musíme už zabrat a vybojovat body,“ hlásá lavička jindřichovských fotbalistů. O vítězství se porve také Úvalno, které se po domácí porážce od Chomýže chce svým příznivcům rehabilitovat.

Zápas má výkop v sobotu v 17.00 hodin. Zatím výborně si vedou fotbalisté Sokola Chomýž, kteří mají plný bodový zisk a na vítězství budou hrát i v sobotu od 17.00 hodin, kdy hostí celek Chlebičova. „Jsme rádi, že po nevydařené loňské sezóně se nám vydařil začátek letošní. V sobotním utkání bychom rádi navázali na ta předešlá a získali tři body,“ říká kouč Chomýže, Rostislav Lhoťan.