Domácí se do svého soupeře pustili. Hosté vsadili vše na pevnou obranu a ta i s dávkou štěstí odolávala. Mensah orazítkoval tyč, pak trefil Jiřišný spojnici, Kučera svou šanci prováhal. Převaha Břidličné byla taková, že by si nikdo nevsadil ani na remízu.

Jenže fotbal nemá logiku. V 19. minutě vyrobil hrubku Minich a osamocený těšínský Kyška propálil Zifčáka. Domácí gól rozhodil a než se vzpamatovali, přišel další. Dvaadvacátá minuta přinesla chybu Mensaha, který na hranici vápna minul míč a Kyška vstřelil druhou branku. Další fatální zaváhání využil hostující Michalisko a bylo to 0:3.

„Do patnácté minuty to vypadalo, že soupeři nastřílíme nejméně tři góly, a za necelou čtvrthodinu to bylo obráceně," kroutil nevěřícně hlavou kouč Břidličné Marián Minich a pokračoval: „Pak ale přišly nepochopitelné chyby našich obránců a bylo po utkání."

Břidličná se sice dál na svého soupeře tlačila, ale přes obranný val se nemohla dostat. Českotěšínští navíc využívali otevřený prostor k brejkům. Totéž přinesl i druhý poločas. Břidličná pálila šance, neuspěl Kocúr, Kučera ani Cudrák. „Narazili jsme na velmi disciplinovaného a vyspělého soupeře, který pozorně bránil a využil každé příležitosti ke skórování," okomentoval utkání předseda klubu Ludvík Zifčák starší a dodal:

„V tabulce nám sice Český Těšín odskočil o čtyři body, ale na druhé straně se čelo tabulky srovnalo, takže stále není nic rozhodnuto. Do konce zbývá ještě čtrnáct kol a stát se může cokoli. O víkendu jedeme na hřiště druhého celku tabulky Heřmanic a pokusíme se o nápravu a o zisk toho, co jsme doma ztratili. Nic rozhodně nevzdáváme," dodal ještě předseda Zifčák.

BŘIDLIČNÁ – ČESKÝ TĚŠÍN 0:3 (0:3)
Branky: 19., 22. Kyška, 30. Michalisko
Břidličná: Zifčák – Mensah (81. Kladníček), Fatawu, Jiřičný, Minich – Cudrák, Jan Kocúr (72. Hoffmann), Kamil Kocúr, Patrik György (58. Schreier) – Roman György, Kučera. Trenér: Marián Minich