Na nový umělý trávník vyběhli nejprve seniorští fotbalisté ve slavnostní atmosféře, kterou ozdobili hosté v čele s generálním ředitelem Sazky Alešem Hušákem, místopředsedou ČSTV Praha Vladimírem Šimíčkem, předsedou KFS Ostrava Stanislavem Gajdůškem, bruntálským starostou Františkem Struškou a dalšími.

Hvězdy z Brna

V barvách brněnského oddílu se představily fotbalové ikony Hron, Jarůšek, Václavíček, Klimeš, Kopenec, Wágner, Šustr a další. Proti bývalým ligistům a reprezentantům se postavil domácí tým složený z bývalých hráčů Olympie a posil. Technicky hrané utkání bylo v úvodních minutách vyrovnané, ale na brněnských hráčích byla znát větší zkušenost. Tu prokázal při úvodním gólu nejprve René Wágner a po něm Švihálek.

Domácí nechtěli zaostat a snažili se kontrovat. Podařilo se jim to v polovině první půle, kdy se trefil v dresu Olympie vůbec poprvé hrající Kyselý. Olympia měla i další šance, ale nebezpečnější byli Brňané, kteří do přestávky přidali po Čejkově akci třetí gól. „Hřiště je velmi kvalitní, za našich mladých časů se nám o tom mohlo jen zdát. Hraje se nám tady dobře,“ pochvaloval si v poločase utkání šéf brněnského klubu Karel Jarůšek. „Je to pro nás určitě svátek, zahrát si proti Brnu, v jehož řadách hrají nejen bývalí ligoví hráči, ale i reprezentanti a olympijští vítězové,“ poznamenal kouč Olympie Josef Krajčovič.

Hřiště bude devizou

Také ve druhé půli měli zkušení fotbalisté Brna více ze hry. Svou zkušenost ukázal na straně hostů René Wágner, který druhým gólem poslal svůj tým do tříbrankového vedení. Olympia se v závěrečných minutách snažila, ale více šancí bylo k vidění před brankářem Olympie, který v závěru vychytal i Karla Jarůška. Exhibiční utkání seniorů tak skončilo vítězstvím 1.FC Brno v poměru 4:1.

„Slavnostního otevření zdejší umělé trávy jsme se rádi zúčastnili. Doufáme, že jsme diváky i v té zimě nezklamali a jestli budeme pozváni, tak rádi zase do Bruntálu přijedeme,“ řekl velezkušený Václavíček. „Umělá tráva bude určitě pro Bruntál a okolí vzhledem ke zdejším klimatickým podmínkám velkým přínosem. Hlavně mládež bude mít možnost kvalitní přípravy a odehrání zápasů i v nepříznivých podmínkách na jaře a na podzim,“ řekl ke slavnostní události na bruntálském hřišti předseda komise mládeže okresního fotbalového svazu Bruntál a hráč seniorského mužstva Jiří Stanovský.

„První tým přijel kompletní a příznivci je jen mohli sledovat v akci. Přítomna byla i celá řada osobností z řad hostů, což se také jen tak nepodaří. Myslím, že celé otevření bruntálské umělé trávy bylo více jak důstojné,“ dodal.

Olympia Bruntál – 1. FC Brno 1:4 (1:3)
Branky: Kyselý - Wágner 2, Švihálek, Čejka
Olympia Bruntál: Czakan, Krajčovič, Hanák, Dudík, Hleba, Urbaník, Krč, Kopec, Šanda, Kyselý, Zatloukal, Stanovský, Srník, Dorňák, Blahuta.
1. FC Brno: Hron, Nekula, Václavíček, Klimeš, Šustr, Čejka, Látal, Švihálek, Wágner, Jarůšek, Kopenec, Miloš.