Diváci včetně bujarého předáka fanoušků druholigové Opavy Pavla Jatzka gól - alespoň ten regulérní - neviděli, přestože po přestávce k němu měla obě mužstva blízko. Především pak Chomýž, která neproměnila řadu vyložených šancí. Některé pochytal brankář Šlosar, takřka jistý gól pro změnu vykopl z brankové čáry úvalenský kapitán Kamil Sovadina.

Nerozhodný výsledek ublížil zejména domácímu Sokolu, který marně čeká na svou první letošní výhru a se třemi body se krčí na chvostu tabulky. "Nemůžu být spokojený, doma se vždy hraje na vítězství. Vytvořili jsme si minimálně tři gólové šance, ale nejsme schopni je dotáhnout ke gólu," litoval hrající trenér Chomýže Rostislav Lhoťan.

Jeho protějšek na lavičce hostujícího mužstva Stanislav Dorňák přijal remízu smířlivěji: "Přijeli jsme vyhrát, věděli jsme, že Chomýž není v optimální formě a nestřílí branky. Ale bohužel, musíme vzít za vděk alespoň bodem."

Domácí Chomýž zahazovala šance

První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. Vážnější šancí skončila pouze jediná akce domácího mužstva ze 43. minuty: Martin Kopecký - v sobotu jasně nejplatnější hráč Chomýže - poslal vysoký míč do vápna a hostující gólman Šlosar měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na břevno. Z následné dorážky se sice trefil Kubík, ale to už sudí signalizoval ofsajd.

A hosté? Po půlhodině hry se nejprve ve vápně ukopl v dobré pozici Čandas a za pět minut Sigmund s míčem doběhl až do šestnáctky, ale neustál osobní souboj.

Krátce po přestávce to byl opět domácí Kopecký, kdo poslal výborný centr do šestnáctky, ovšem Šlosar vyrazil nebezpečnou dorážku na roh. Mezi tyče pak nenašly cestu ani střely Dofka, Háby a Romana Kubíka, jehož slabá střela z voleje zamířila přímo do rukavic Šlosara.

A Kde nestál úvalenský gólman, tam byl Kamil Sovadina: v 81. minutě hostující kapitán doslova na brankové čáře odkopl ve vzduchu míč do bezpečí. "Chybí nám důraz v koncovce," smutnil hrající kouč Chomýže Rostislav Lhoťan.

Dorňák: Bod beru, jsem spokojený

Mířídla si neseřídil ani Kopecký, který v závěru sobotního derby sice obral chybujícího obránce ve vápně o míč, ale ze vzdálenosti tří metrů vystřelil jen do tyče. Chybělo přitom málo, aby dali hosté svému okresnímu rivalovi vypít kalih hořkosti - už v nastaveném čase totiž neproměnili stoprocentní gólovou šanci.

Hosté - i vzhledem k nepříznivému průběhu druhé půle - si remízu pochvalovali. "Bod beru, jsem spokojený. Mohli jsme sice mít tři body, ale třeba i žádný. Bylo to zkrátka naše klasické derby, které vždy končí remízou," přemítal kouč hostujícího týmu Stanislav Dorňák.

TJ Sokol Chomýž - TJ Družstevník Úvalno 0:0
TJ Sokol Chomýž: Cocher - Kubík, Přeček, Biskup, Kopecký, Zapalač (46. Hanzel), Hába, Moravec, Dofek, Lhoťan, Baczke. Trenér: Rostislav Lhoťan.
TJ Družstevník Úvalno: Šlosar - Dorňák, Komžík, Čandas (80. Koláček), Halíř, Sigmund (74. Malinovský), Matumov, Simichalidis, Ryška, Žitník, Sovadina. Trenér: Stanislav Dorňák.