O osudu souboje dvou celků ze spodních pater tabulky výrazně napověděla už první dvacetiminutovka. V té nejprve poslal Benešov do vedení po Krupově nahrávce Fraš, druhou branku přidal chvíli před koncem třetiny Podzimný.

Dvě branky padly i v prostřední periodě. V 27. minutě dostal Rožnov do zápasu Svozílek a zdálo se, že se hosté budou snažit o vyrovnání. Jenže podobně jako v první třetině udeřili těsně před sirénou domácí. Trefil se Fraš a Benešov vedl 3:1.

Závěrečnou dvacetiminutovku proměnil ve svou vlastní show František Zigmund. Ten nejprve zvýšil na 4:1. Hosté ještě zápas zdramatizovali slepenými góly Krejčího a Vyvíjala. Jenže pak si opět slovo vzal Zigmund. V 52. minutě překonal Kučeru podruhé a v 56. minutě zkompletoval hattrick. Hlavně díky jemu tak Benešovští slaví tři body.

„Opět jsme měli problémy se sestavou, navíc nám v brance chyběl Drnda. K utkání jsme ale přistoupili zodpovědně a podařilo se nám Rožnov přehrát. Musím vyzdvihnout starší hráče jako je Radek Hejhal, Franta Zigmund, nebo Radek Fraš. V zápase se nám podařilo zahrát letošní maximum. Pro kluky je to velká vzpruha,“ radoval se po utkání lodivod domácího celku Martin Mičola.

HORNÍ BENEŠOV – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. Fraš (Krupa, Berka), 19. Podzimný (Vaněk, Hejhal), 40. Fraš, 43. Zigmund (Berka, Čermák), 52. Zigmund, 56. Zigmund (Volf) – 27. Svozílek (Vyvíjal), 46. Krejčí (Fojtášek), 47. Vyvíjal (Holý).

Rozhodčí: Trombík – Nytra, Golaň. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 1:0.

Horní Benešov: Tengler (Horák) – Podzimný, Volf, Pělucha, P. Adamczyk, Čermák, Trávníček – Rýpar, Fraš, Vaněk, Berka, Krupa, Zigmund, Hejhal, E. Adamczyk, Adamec, Pražák. Trenér: Martin Mičola.