„Musím říct, že výsledek trošku neodpovídá předvedené hře,“ povzdechl si úvodem lodivod Horního Benešova Martin Mičola.

To, jak bude zápas vypadat, naznačila již sedmá minuta. V ní otevřel skóre utkání Vančo – Minařík a chvílí po něm přidal druhou branku Frýdku Puzoň. „Paradoxně jsme ale prvních deset minut byli aktivnější my, Frýdek nám dal dva góly víceméně z ničeho,“ upozornil Mičola. Ve 14. minutě ještě přidal třetí branku domácích Gottwald, a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:0.

Pavel Horváth
Pavel Horváth: Plzeň nemá špatnou formu. Myslím, že doma vyhraje

Druhá perioda byla o poznání vyrovnanější, domácí se prosadili pouze brankou Golasovského. „Kluky musím pochválit, že i v takovém počtu poctivě bojovali,“ prohlásil benešovský lodivod. „Nehráli jsme špatně, ale bohužel nám to tam prostě nepadalo,“ dodal.

V poslední dvacetiminutovce jakékoliv šance na obrat Horního Benešova zavrhnul Vančo – Minařík, který dvěma góly zkompletoval hattrick. „Doplatili jsme na to, že jsme jeli v torzu sestavy a bylo nás málo, navíc ještě pořád nejsme moc rozehraní,“ řekl trenér Martin Mičola.

Hornobenešovský stratég věří, že v následujících týdnech půjdou nahoru. „Od prvního října máme v Benešově led, takže věřím, že se účast na trénincích i zápasech zlepší.“

Pan Miloslav
Miloslav má závažnou plicní nemoc: Hlavně se jí snažím nepodléhat

„Pořád nerozumím tomu, proč se začíná už v září, když se pak stejně hraje v plánovaném rozpisu pouze jeden zápas. Myslím si, že to vadí všem, ale asi musíme vykazovat nějakou činnost, aby byli placeni trenéři a funkcionáři. Teď nám navíc Bohumín není schopen vyměnit pořadatelství, takže zápas budeme muset dohrávat někdy v týdnu,“ vyjádřil Mičola svou nespokojenost s hracím systémem krajské ligy.

HC FRÝDEK – MÍSTEK – HORNÍ BENEŠOV 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 7. Vančo – Minařík (Fojtík), 7. Puzoň (Bijota), 14. Gottwald (Piskoř), 26. Golasovský, 50. Vančo – Minařík (Heralt), 59. Vančo – Minařík (Fojtík).

Rozhodčí: Pelc – Nytra, Golaň.

Vyloučení: 6:7.

Horní Benešov: Drnda (Horák) – Cygal, Pělucha, Volf, Čermák, Pavelek – Adamczyk, Hlista, Zigmund, Vaněk, Kret, Rýpar, Hejhal, Fraš, Adamec, Kadula. Trenér: Martin Mičola.