Výsledek? Průběžná sedmá příčka, s níž v klubu spokojenost příliš nepanuje. Vždyť trenér Antonín Hudský už před sezonou avizoval, že ambicemi míří mezi pět nejlepších týmů krajského přeboru. Marně.

„Velká spokojenost není na místě. Projevilo se, že máme úzký kádr. Přes léto nám odešlo hodně hráčů,“ vysvětlil Hudský. „Předpokládali jsme, že se budeme pohybovat na vyšším místě. Ale s dosavadním průběhem sezony jsme celkem spokojeni,“ prozradil kanonýr Ladislav Klement.

Ztráty s outsidery

Jaký byl tedy podzim krnovské družiny? Určitě nadějný. Až do dvanáctého kola. To přišel kritický a nečekaný pád na hřišti Lískovce. Do té doby mužstvo sbíralo body a stoupalo do postupových výšin. Antonín Hudský si dokonce připsal nesmírně cenný skalp v podobě Nového Jičína. Žádný jiný tým na podzim nedokázal porazit lídra soutěže. To byl vzestup.

„To vítězství nám hrozně zvedlo sebevědomí. Ale v závěru jsme měli smůlu, srazila nás zranění, projevila se i únava z celé sezony,“ vysvětloval krnovský kapitán. „Mladší hráči, kteří seděli na lavičce, nebyli tak vyhraní a zapracovávali se do mužstva pomaleji,“ dodal.

Když už Krnov mířil na čelo krajského přeboru, spadl tvrdě na zem. Podzimním katem mužstva se stal především Vratimov. Donedávna poslední celek soutěže jej zostudil před domácím publikem nevídaným způsobem.

Porážka 2:3 byla mezníkem černé série tří porážek v řadě. To už si dokonce i kouč Hudský sypal popel na hlavu. „Srazilo nás to. Rozhodně jsme na ně měli, ale vůbec nám nevyšel konec utkání. Máme slabé standardky, čehož Vratimov využil. Závěr jsme absolutně nezvládli,“ litoval Ladislav Klement.

V závěru podzimu to šlo s krnovskými fotbalisty zkrátka z kopce. Vždyť z kvarteta zápasů vykřesali jediný bod za remízu s Bohumínem. Ve zbývajících duelech vyšli naprázdno. To byl pád. Ostuda? Pro klub s vysokými ambicemi zřejmě ano.

Kdyby totiž Krnov proměnil poslední zápasy v plný bodový zisk, hřál by se na druhém místě. Na postupovém místě, jen krůček za Novým Jičínem. „Na kdyby se nehraje. Krajský přebor je jednoznačná záležitost, Jakubčovice nebo právě Nový Jičín přinesli do soutěže kvalitu,“ myslel si Hudský.

Dávají málo gólů

Proč postihl krnovské fotbalisty závěrečný kolaps? Na vině je únava i rostoucí marodka, která jde ruku v ruce s úzkým kádrem mužstva. Ale předně: bez gólů se rozhodně nevyhrává! Letargie v koncovce byla patrná právě v posledních zápasech.

Výsledných dvaadvacet branek řadí Krnov na střeleckou periferii. A je to paradoxně k podivu. Vždyť kapitán Ladislav Klement je s deseti góly druhým nejlepším střelcem podzimu. Až daleko za ním se však hluboko v listině střelců krčí s dvěma brankami mladík Jiří Bačovský a také Jan Zelník. „S koncovkou máme problém, střelci nám nějak vymřeli. Ale hráči se musí zklidnit a trénovat. Věřím že to přijde,“ dodal Hudský.

„Je škoda, že se nedaří střílet góly někomu jinému. Chybí nám typický zakončovatel, snad přes zimu někdo přijde,“ doufal Ladislav Klement. Nemáme vyrovnaný kádr, upozorňoval Hudský téměř po celý podzim. Trápila ho nejen absence útočníků, ale rovněž početná marodka. Zle bylo, když ze sestavy vypadl po utkání v Lískovci Zelník. I jeho absence se podepsala pod závěrečné porážky. I proto slibuje krnovský kormidelník nápravu. Jarní recept? Nové posily. „Určitě někdo přijde, ale zatím je to čerstvé. Nechte se překvapit,“ zakončil Antonín Hudský.