Albrechtice vstoupily do podzimní části soutěže na výbornou. Ze tří zápasů vytěžily šest bodů a nebýt domácí porážky se Šumperkem, mohly se vyhřívat na špici. V zítřejším utkání narazí svěřenci trenérského dua Vludyky a Procházky na Orlovou. A již potřetí v sezoně cestují za hranice domácího stadionu.

Paradoxně na půdě soupeřů mají Albrechtice zatím stoprocentní bilanci. Zápas začíná v netradičním čase v neděli od 10:15 hodin. Albrechtičtí chtějí napravit reputaci z předchozí porážky a do Orlové pojedou se snahou o bodový zisk.

„První domácí vystoupení nám nevyšlo, zkusíme to napravit v neděli,“ podotkl manažer Antonín Mura. Orlová má kvalitní tým. Ten zatím sehrál jen dvě utkání a obě skončila nerozhodným výsledkem. V nedělním dopoledni se tak budou hráči Orlové snažit o první vítězství v nové sezoně, což pozici Města Albrechtic jen ztěžuje.

„Je to dost silný soupeř, který hraje velice dobrým obranným systémem,“ řekl kouč Miroslav Vludyka. Kolektiv trenérského tandemu ale prokázal, že od základů přebudovaný tým může uspět kdekoliv. Albrechtický kádr k utkání nastoupí v kompletní sestavě.

„Venku nemáme co ztratit, ale pokusíme se uspět. Musíme být odvážnější v útočné fázi, než tomu bylo v domácím zápase,“ dodal ještě Mura. „Je potřeba se zaměřit na koncovku,“ uvedl v nedávném rozhovoru trenér Vludyka.

Právě v minulé domácí bitvě o čelo soutěže se Šumperkem vyhořelo Avízo především v ofenzívě. Vrátka ovšem skřípala i v zadních řadách. „Chceme pochopitelně zvítězit, musíme se ale také více zaměřit na naši defenzívu. Zkrátka uděláme vše pro to, abychom vyhráli,“ uzavřel kouč Vludyka.

Jiří Stanovský, Jiří Gajdoš