V sobotu přijel na hřiště do Města Albrechtic Slavoj Bruntál, který je v tabulce výše něž domácí. „Slavoj je silný soupeř, očekávali jsme hodně těžké utkání, což s potvrdilo," věděl o síle protivníka kouč Avíza Gustav Santarius. Také v prvních minutách to tak vypadalo, žádné z mužstev nechtělo udělat chybu, a tak se většina dění odehrávala ve středu hrací plochy.

V sedmadvacáté minutě vybojoval míč domácí Přecechtěl a postupoval sám na stopera Slavoje. Na levé straně si všiml naběhnutého Buriána, posunul mu míč a střelec Avíza prostřelil gólmana, 1:0. „Bylo dobře, že se nám z první větší šance podařilo dát gól," pochvaloval si domácí trenér. Ale hosté mohli vzápětí vyrovnat. Po půlhodině hry se v šestnáctce Avíza uvolnil Píca, vystřelil podél gólmana, ale trefil jen tyč. „To byl hodně důležitý moment. Míč se odrazil od tyčky ven. Kdyby se Slavoji povedlo hned vyrovnat, utkání by asi nabralo jiný směr," popisoval Gustav Santarius.

Po přestávce měli více ze hry domácí. Vytvořili si i nadějné příležitosti. Tou největší byla bomba Štalmacha. „To už jsme všichni mysleli, že je to gól, ale brankář hostů vytáhl opravdu neuvěřitelný zákrok," pochválil brankáře Slavoje albrechtický trenér.

Deset minut před koncem si Štalmach narazil s Táborským, ten předal na kraj Charalambidisovi, který křižnou ranou navýšil vedení Avíza, 2:0. Bruntálští se potom už s prohrou smířili.

„Na jaře nám to zatím klape. Noví kluci perfektně zapadli, hráči fungují jako tým i mimo kabinu, což je super," usmíval se Gustav Santarius a pokračoval: „Stoper Karlík společně s gólmanem Šípkem vnesli klid do obranné činnosti, taky proto jsme na jaře ještě neinkasovali. Jdou na nich vidět velké zkušenosti," dodával kouč.

Avízo Město Albrechtice - Slavoj Bruntál 2:0 (1:0)
Branky: Burián, Charalambidis
Avízo Město Albrechtice: Šípek - Pavlíček, Karlík, Hažík, Štalmach - Láník (75. Fiebrich), Baczke (50. Pelán), Táborský, Charalambidis - Burián, Přecechtěl (65. Burda). Trenér: Gustav Santarius