Avízo se přes prohru v Orlové zachránilo v soutěži

ORLOVÁ - O minulém víkendu končily svou pouť letošním ročníkem divizní soutěže také fotbalisté Avíza Město Albrechtice, kteří zavítali k poslednímu zápasu sezony do Orlové.

20.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Po devadesáti minutách vyrovnaného a bezstarostného fotbalu se z nejtěsnějšího vítězství radovali domácí hráči. Orlová vers. Město Albrechtice 1:0 (0:0) S jistotou udržení divizní soutěže pro příští rok cestovali fotbalisté Města Albrechtic do Orlové. Také domácí kolektiv již hrál jen o umístění okolo středu tabulky a tak mohly oba celky hrát bezstarostný útočný fotbal.

V prvním poločase utkání měli hráči Města Albrechtic i domácí Orlové hned několik dobrých příležitostí ke skórování, ani jeden ze střelců ale svůj den neměl. Bezbrankové skóre se stále neměnilo a nad ofenzivními choutkami na obou stranách vyhrávala dobrá defenzíva. Gólu se tak na padesát příznivců domácího mužstva do přestávky nedočkalo. Po přestávce byla větší aktivita na kopačkách domácího kolektivu Orlové, který se chtěl rozloučit vítězstvím. Avízo ale dobře bránilo a využívalo možnosti k rychlých protiútokům či dlouhých míčů za obránce domácího týmu.

Stav zápas se neměnil až do sedmdesáté minuty. V ní se domácí fotbalisté prosadili zásluhou gólové trefy Krečmera a Orlová vedla těsným jednobrankovým rozdílem. Po inkasované brance hosté přidali, protože nechtěli odjet s prázdnou. Útočným akcím hráčů Města Albrechtic scházela přesnost a větší důraz. Domácí tým tak bránil těsné vedení a čekal na chybu soupeře. Utkání spělo ke svému konci a v závěru ještě vyvinuli hosté snahu, ale ta již k ničemu nevedla. Albrechtičtí v posledním zápase sezony prohráli 0:1 a mohou se připravovat na další divizní ročník. Branka: Krečmer.