Fotbalisté Města Albrechtic museli ještě před začátkem 1. B třídy řešit složité problémy se sestavou. V přípravných zápasech se jim totiž zranili dva klíčoví hráči Juchelka s Pavlíčkem a trenér Gustav Santarius tak musel na jejich místo postavit dorostence, do obrany Jozefa Hažíka, do zálohy Tomáše Fiebricha. Na hře domácích to však nebylo ani v nejmenším znát, právě naopak. „Měl jsem z toho trochu strach, co s nimi udělá mužská soutěž, ale hodně příjemně mě překvapili. Můžu říct, že patřili k nejlepším na hřišti. Platili na soupeře svojí rychlostí a dobrou fyzičkou," usmíval se kouč Santarius.

Albrechtičtí začali duel velice aktivně. Napadali hosty na jejich polovině a vytvořili si herní převahu. „Dodrželi jsme to, co jsme si řekli. Že na ně vletíme a budeme se je snažit přehrát naším důrazem," pochvaloval si domácí trenér. Taktika vyšla do puntíku. Ve dvacáté minutě přišla po kombinaci u autové čáry zpětná přihrávka na nabíhajícího Jaroslava Burdu. Ten prošel kolem dvou hráčů Chuchelné a kolem gólmana otevřel skóre, 1:0.

Uběhlo deset minut a Avízo se mohlo radovat podruhé. Po centru ze strany vznikla v pokutovém území Chuchelné trma vrma. Hostující brankář sice míč vyrazil, ten se ale dostal k Tomáši Fiebrichovi, který jej z těžkého úhlu uklidil do sítě, 2:0.

Z domácích spadla veškerá tíha a naprosto ovládli hru. Hosty v podstatě k ničemu kloudnému nepustili. Do přestávky mohli Albrechtičtí vést výraznějším rozdílem, jejich gólové střely však dvakrát zastavila tyč a jednou břevno svatyně Spartaku Chuchelná.

Ještě dvacet minut druhé půle měli domácí pod kontrolou. Pak ale, jakoby přepálili začátek, jim rychle začaly docházet síly. „Po dvaceti minutách jsme fyzicky odpadli a hosté nás začali přehrávat," musel uznat převahu hostů ve druhém poločase Gustav Santarius. Většina útočných pokusů Chuchelné však naštěstí pro domácí končila na hranici šestnáctky. Až na dvě. Po velkých chybách v obranné činnosti se hráči Spartaku dvakrát dostali sami před gólmana Heinzkeho, ten však svůj tým zachránil.

Přestože byli hosté ve druhé pětačtyřicetiminutovce výrazně lepší, šanci si vytvořilo i Avízo. Po dalekonosné střele ze čtyřiceti metrů se opět zatřáslo břevno branky Chuchelné. Albrechtice s vypětím všech sil dovedly nakonec utkání do vítězného konce a porazily Chuchelnou 2:0.

„Jsem z toho výsledku nadšený. Jak už jsem říkal, dali jsme příležitost mladým a ti se ukázali ve velmi dobrém světle. Podařilo se nám dát dva góly rychle po sobě, a to rozhodlo," rozebíral střetnutí kouč Albrechtic a pokračoval: „Soutěž jsme začali dobře, teď jen v tom pokračovat. Uvidíme, jak mladí zahrají venku, to je vždycky těžší," doplnil Gustav Santarius.

Avízo Město Albrechtice - Spartak Chuchelná 2:0 (2:0)

Branky: 10. Burda, 20. Fiebrich

Město Albrechtice: Heinzke Kiška, Matějíček, Brožek, Hažík Pecha (81. Boček), Štefaník, Pelán (58. Blažek), Fiebrich (70. Drahotušský) Burda, K. Buriánek. Trenér: Gustav Santarius.