SSK Vítkovice vers. Avízo Město Albrechtice 2:1 (2:0)

Naplno zahájili letní přípravu na mistrovskou fotbalovou sezonu divizní soutěže fotbalisté Avíza Město Albrechtice. Albrechtické mužstvo dozná proti jaru řadu změn na většině postech, včetně trenérských. Tým převzali panové Vladyka s Procházkou a druhý týden jsou s kolektivem v letním tréninkovém procesu.

Albrechtičtí budou pro podzimní část divize ve svém kádru odchovance Karla Buriána, Marka Buriána a Pelana, Baníkovce Šmída, gólmana Červinku a Špilera, olomoucké Lose, Mráčka a Christomidise, z Karviné se vrací Helštýn, počítat mohou ve Městě Albrechticích i s dalšími navrátilci Plískou, Kratochvílem, Moravčíkem, Vaculíkem, Malým a v jednání je ještě příchod Henkla z druholigového HFK Olomouc.

Avízo po přípravném vyhraném turnaji ve Slezských Rudolticích zahájilo v úterý sérii přípravných zápasů na hřišti druholigových Vítkovic a nevedlo si od začátku špatně. V prvním poločase sice byli vítkovičtí hráči fotbalovější a častěji zaměstnávali defenzívu Avíza a jejich brankáře Červinku. Hosté ale nehráli v utkání pasivní fotbal a neustále hrozili rychlými protiútoky, při kterých byl hodně nebezpečný Los, doplňovaný Vaculíkem.

Domácí si v průběhu prvních pětačtyřiceti minut vytvořili tři brankové příležitosti a dvě z nich dokázali dotáhnout ke gólovému efektu. Fotbalisté Města Albrechtic odpovídali snahou o rychlé protiútoky, ale jedinou svou vyloženou brankovou příležitost v průběhu prvního poločasu nevyužili a do kabin šli v přestávce kvalitního zápasu s dvoubrankovým mankem.

Ve druhém poločase poslali albrechtičtí trenéři na hřiště tři nové hráče a karty se začaly otáčet. Hosté získali překvapivě navrch a vypracovali si herní převahu, která přinášela i brankové příležitosti. První ještě Vaculík nevyužil, ale po další možnosti se již fotbalisté Avíza mohli radovat. Po útočné akci Daříčka s Bartoníčkem se dostal k míči agilní Los a chytrým lobem přes brankáře Vítkovic vrátil svůj tým snížením na rozdíl jediné branky do zápasu.

Vítkovice se ve druhém poločase i s bývalým slávistou Kuchařem ve svých řadách nemohli dostat do tempa a Albrechtičtí hráli na vyrovnání. Další dvě dobré možnosti ale v závěru zápasu hosté nevyužili, a tak stav 2:1 ve prospěch vítkovického týmu vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Albrechtický kolektiv odehrál ve Vítkovicích i přes těsnou porážku výborné utkání a v řadě přípravných zápasů pokračuje v sobotu na hřišti Polanky.

„Chceme hrát letos v divizní soutěži v klidu uprostřed tabulky a vyhnout se podobným starostem, jako tomu bylo v závěru loňské sezony. Přebudováváme mužstvo a úvodní utkání ve Vítkovicích nás určitě potěšilo“, říká stručně k zahájení přípravy ve Městě Albrechticích manažer Avíza Antonín Mura.

Branka: Los, sestava: Červinka, Špiler, Helštýn, Šmíd, Malý, Moravčík, Marek Burián (Daříček), Christomidis (Plíska), Los, Vaculík, Karel Burián (Bartoníček), trenéři: Procházka a Vladyka.