Na vítkovické umělé ploše se od úvodního hvizdu hrál oboustranně svižný a útočný fotbal. Mladíci z týmu Baníku Ostrava se starších protihráčů nijak nezalekli a hráli důrazný a útočný fotbal. Také hosté přijeli do Ostravy útočně naladěni a hra měla vyrovnaný průběh. Šance ke vstřelení branky byly na obou stranách a hrstka přítomných příznivců se nenudila.

Domácí hráči se snažili prosadit především pohybem a důrazným fotbalem. Avízo ale hrálo kombinační a velice zodpovědný fotbal. Na albrechtických fotbalistech byla znát v průběhu zápasu větší fotbalová zkušenost a vyzrálost. Manažer Avíza Antonín Mura zkoušel další hráče pro jarní mistrovství a jak Šupák, tak i Fico odvedli v utkání nadějné výkony.

Bezbrankový stav vydržel i přes možnosti před oběma gólmany až do závěru prvního poločasu. Ve 44. minutě se projevila jedna z nových akvizic Města Albrechtic Šupák, který před odchodem do šatny dával branku na 1:0.

Mura je spokojený

Albrechtický kolektiv nastoupil výborně i do druhého poločasu. Při střelecké chuti byl evidentně talentovaný střelec Šupák, který se po angažmá v Krnově a delší marodce dostává do formy. Necelé dvě minuty po přestávce se dostal Šupák do další výhodné pozice a hosté vedli rozdílem dvou branek.

Na hrací plochu přišli hráči z laviček a pokračoval pohledný fotbal. Avízo mělo herně navrch a svůj náskok mohlo ještě navýšit. Výhodné příležitosti ale hostující fotbalisté zahodili a ke slovu se konečně dostal bojovný domácí kolektiv. V 71. minutě využili Ostravští zaváhání v defenzívě Avíza a snížením se vrátili do utkání.

Oba týmy hrály až do konce. Avízo chtělo svůj náskok pojistit a domácí junioři prahli po vstřelení vyrovnávací branky. Ukázat se mohli oba brankáři, kteří předvedli několik velmi dobrých zákroků. Branka ale na vítkovické umělé trávě do závěrečného hvizdu rozhodčího nepadla a po skončení si Avízo Město Albrechtice připsalo cenný skalp mladého kolektivu Baníku Ostrava.

„Utkání bylo pro nás prospěšné. Hrál se oboustranně dobrý fotbal a myslím, že jsme měli více možnosti a vyhráli zaslouženě. Dobře hrál celý tým a projevili se i noví hráči,“ řekl po utkání manažer Avíza Antonín Mura.

Baník Ostrava 19 – Město Albrechtice 1:2 (0:1)
Branky: 44. a 46. Šupák.
Město Albrechtice: Červenka, Guzdek, Špiler, Šmíd, Procházka, Rajnold, Čuj, Plíska, Lapuník, Lhoťan, Šupák, střídali: Karel Burián, Rozhon, Křivan, Kaluža, Pelan, Patrik, Fico. Trenéři: Antonín Mura a Martin Rozhon.