Orlová – Avízo M. Albrechtice 1:0 (1:0)

Albrechtičtí fotbalisté chtěli na hřišti Orlové smazat bodovou ztrátu z minulého domácího utkání s Velkými Karlovicemi a snažili se od úvodních minut o aktivní fotbal. Orlová se však prezentovala velmi dobrou defenzivou a hosté to měli v útočné fázi hodně těžké. Oba soupeři jsou zároveň i sousedy v horních patrech divizní tabulky a na hřišti to tak také vypadalo.

Zápas měl od úvodního hvizdu zcela vyrovnaný průběh a bojovalo se především o střed hřiště. Důležitý moment celého zápasu přišel již v 10. minutě a jen málokdo tušil, že bude i rozhodující. Hosté při snaze o rozehrávku zcela zbytečně ztratili ve středu hřiště míč. Domácí celek okamžitě založil protiútok, po němž se dostal do slibné příležitosti jeden z jejich hráčů a chytrým lobem přehodil staronovou akvizici v albrechtické brance, gólmana Šípka.

Po vstřelení vedoucí branky se domácí hráči ještě více soustředili na obrannou činnost a nikam nespěchali. Hostující fotbalisté si v ofenzívě nevěděli rady a jejich snaha končila v bezpečné vzdálenosti od domácího brankáře. Hra se tak soustředila spíše mezi oběma šestnáctkami a šancí bylo k vidění jako šafránu.

Stejný obraz hry pokračoval i ve druhých pětačtyřiceti minutách utkání. Byť byli fotbalisté Města Albrechtic v útočné činnosti aktivnější, jejich marná snaha o prosazení se do šancí končila před velkým vápnem domácí Orlové. Tam kralovala domácí obrana, skvěle dirigovaná stoperem Prčíkem. Zápas pomalu spěl ke svému konci a na hřišti toho k vidění kromě množství osobních soubojů ve středním prostoru hřiště příliš nebylo.

Úporná snaha hostů o vyrovnání nepřinesla ovoce ani v závěrečných minutách utkání. Z těsného vítězství se tak radovala domácí Orlová, která díky zisku tří bodů přeskočila Avízo na čtvrtou příčku. Naopak klub Avízo Město Albrechtice nyní figuruje na pátém místě. Svěřenci trenéra Josefa Dorňáka pokračují v divizní soutěži opět na hřišti soupeře. V neděli od 15:30 hodin se v atraktivním okresním derby utkají s rýmařovskou Jiskrou.

Město Albrechtice: Šípek, Schreier, Němeček, Žila, Malý, Daříček, Tomáš Jašek, Komár, Bartoníček, Luan (61.Ševčík), Michal Jašek (77. Kratochvíl), trenér: Josef Dorňák.