Albrechtičtí cestovali k utkání pouze s dvanácti fotbalisty. „Máme velkou marodku. Satke i Novák jsou zranění, proto nás bylo tak málo," podotkl trenér Města Albrechtic Petr Hrdlička a pokračoval:

„V tomto utkání v podstatě o nic nešlo, protože o postupujících je více méně rozhodnuto. Čekal se zápas nahoru, dolů." A průběh dal hostujícímu kouči za pravdu. Avízo začalo dobře, ale postupem času se do hry dostali Žimrovičtí a vytvořili během prvního poločasu přece jen více příležitostí.

Když už to vypadalo, že první půle skončí bez branek, domácí se po brejku radovali. „Už jsme se asi viděli v kabině a ten konec neustáli. Utekl nám hráč po pravé straně a šel prakticky sám na brankáře," popisoval gólovou akci Hrdlička.

Do druhého poločasu vystřídal defenzivního Baráta útočně laděný Chovanec a hru Města Albrechtic oživil. V padesáté minutě se stala hodně nepříjemná a hlavně nepochopitelná věc. Hostující Burda byl doslova sestřelen zezadu v pokutovém území Žimrovic, ale píšťalka zůstala němá.

Hostující útočník ale opustil hřiště na nosítkách a už se na něj nevrátil. „Byl to normální zákrok na koleno, jasný faul. Nebyla ani žlutá, ani penalta. Ještě když Jardu odnášeli, tak se mu diváci vysmívali, no nestačili jsme koukat," kroutil hlavou Petr Hrdlička a pokračoval:

„Jak já si nikdy na rozhodčí nestěžuji, tak co předváděli v Žimrovicích, to byla hrůza. Vůbec nás pak nechtěli pustit do hry. Byly tam neustálé nesmyslné ofsajdy, vymyšlené fauly, neskutečné."

V tu chvíli se ale projevila síla Albrechtického kolektivu.

„Kluci se úžasně semkli," usmíval se kouč. Čtvrt hodiny před koncem se Hrickovi povedlo vyrovnat. A za dalších deset minut trefil Štěpán Ondra z přímého kopu šibenici, 1:2. Už to všechno směřovalo k vítězství hostí. Sudí ale nastavil pět minut a vysílená desítka Albrechtických nakonec kapitulovala na 2:2.

„Nikdo nechápe, proč nastavil tak hodně, asi podlehl tlaku diváků. Hned po gólu pak ukončil zápas. Navíc pak diváci vtrhli na hřiště, napadali slovně naše hráče, toto prostě kazí fotbal," povzdechl si Petr Hrdlička.

I přesto, že jeho tým vedení neudržel, byl hostující trenér spokojený. „Skoro celou druhou půli jsme hráli o deseti. A v těch deseti jsme dokázali otočit, tým ukázal velikou vnitřní sílu. Musím klukům poděkovat, ten bod beru jako výhru," zhodnotil nakonec Petr Hrdlička.

Žimrovice - Město Albrechtice 2:2 (1:0)
Branky Města Albrechtic: 75. Hricko, 85. Štěpán Ondra
Město Albrechtice: Šípek - Pavlíček, Baczke, Mrukvia, Táborský - Hricko, Štěpán Ondra, Barát (46. Chovanec), Bušos - Slaný, Burda. Trenér: Petr Hrdlička