Po velmi dobrém výkonu celého týmu si odvezli další velice příznivý výsledek v podobě bezbrankové remízy. Manažer a jeden z dvojice koučů albrechtického Avíza vedle Martina Rozhona, Antonín Mura, zkouší a hledá hráče pro jarní část divizní soutěže.

Dalším testem bylo pro fotbalisty albrechtického Avíza přípravné utkání s velice kvalitním týmem ostravského Baníku U 21, ve kterém se na umělé trávě ve Vítkovicích objevilo hned několik hráčů ze zimního kádru prvního týmu Baníku.

Pro albrechtickou družinu to byl během zimní přípravy další ze silných soupeřů. Avízo i přes odchod trenérů Procházky a Wludyky během drilu na jarní část sezony potvrzuje, že s ním musí divizní soupeři počítat. Ostatně za remízu s mladíky ostravského Baníku, kteří v třetí nejvyšší domácí soutěži bilancují na velmi slušném osmém místě, se nemusí stydět.

Albrechtičtí fotbalisté se širokým kádrem mužstva se soupeře zvučného jména nijak nezalekli a od zahájení zápasu mu byli vyrovnaným a více jak důstojným soupeřem. Hned v úvodních minutách se dostali do slibných střeleckých pozic Šupák a také nová akvizice Lhoťan. Domácí fotbalisté odolali a odpovídali stejnou mincí.

Příště s Benešovem

Hrálo se oboustranně ofenzivně a oba soupeři si vytvářeli příležitosti ke vstřelení branek. K překvapní jich bylo více na straně hostů, kteří předváděli velmi kvalitní výkon. Dvě vyložené gólové šance ale hosté promarnili a když si domácí Baník také s jednou jasnou gólovou situací nedokázal poradit, skončil první poločas bez branek. Ve druhých pětačtyřiceti minutách pokračoval oboustranně vyrovnaný a zajímavý fotbal.

Hosté poslali na hřiště stejně jako domácí Baník nové hráče a pokračoval svižný a bojovný fotbal. Při šanci ostravských se opět blýskl brankář Avíza Červenka, který byl oporou svého kolektivu. Také gólman Baníku při další vyložené brankové příležitosti albrechtického Šupáka prokázal své kvality a bezbrankový stav stále přetrvával. Hráči obou kolektivů chtěli v závěrečných minutách zápas rozhodnout na svou stranu, ale střelec, který by změnil skóre, se v jinak velmi dobrém zápase do jeho závěru nenašel.

Avízo Město Albrechtice si tak po remíze 0:0 s Baníkem OstravaU21 připsalo další velice slušný výsledek a v přípravě pokračuje v úterý na umělé trávě v Kravařích, kde bude mít soupeře ve svém divizním rivalovi Dolním Benešovu. Vzájemný duel bude pikantní především pro Dominika Lhoťana, který coby bývalý hráč Dolního Benešova zkouší štěstí v Avízu.

„V utkání podalo celé mužstvo výborný výkon, což kvitoval i manažer Baníku Ostrava Werner Lička, který náš tým pochválil. Byli jsme i blíže k vítězství, když jsme si vytvořili oproti domácím více šancí, bohužel jsme je ale promarnili. V každém případě jsem ale s výkonem kluků spokojen,“ říkal po zápase spokojený manažer a kouč Avíza Antonín Mura.

Baník Ostrava U 21 – Avízo Město Albrechtice 0:0
Město Albrechtice: Červenka, Guzdek, Špiler, Šmíd, Procházka, Rajnold, Čuj, Plíska, Lapuník, Lhoťan, Šupák, střídali: Burián, Rozhon, Křivan, Kaluža, Pelan, Patrik, Fico, Filgas. Trenéři: Antonín Mura a Martin Rozhon.