Jenomže z první vážnější příležitosti skórovali hosté. Ve dvacáté minutě přišel centr do pokutového území Avíza a nehlídaný hráč Kylešovic rozvlnil síť za Bočkem, 0:1. Domácí se znovu ujali iniciativy. Dvakrát se ve slibné příležitosti ocitl útočník Juchelka. Už už postupoval sám na brankáře, ale hostující stoper mu v obou případech míč na poslední chvíli vypíchl. Kylešovice se soustředily hlavně na obranu.

„Nic moc si nevytvořili, ale měli velice nebezpečné brejky. Herně jsme byli lepší, ale oni svou šanci proměnili," komentoval průběh první půle trenér Avíza Gustav Santarius. Po přestávce však domácí zvedli hlavu. V osmačtyřicáté minutě si vyměnili míč Blažek s Brožkem a druhý jmenovaný křižnou střelou na zadní tyč překonal gólmana Kylešovic, 1:1.

Za dvě minuty se opět děly věci. Došlo ke strkanici ve vápně, hráči pokračovali i v přerušené hře a rozhodčí rozdával karty. Domácí hráč obdržel žlutou, ale jeho protivník musel po červené kartě ze hřiště. Od padesáté minuty tedy hráli Kylešovičtí v desíti. Albrechtice vycítily šanci a oslabeného soupeře zatlačily. Jenomže hostům znovu vyšel rychlý protiútok a hned v padesáté páté minutě se opět dostali do vedení, 1:2.

Následující minuty připomínaly dobývání hradu. Fotbalisté Avíza zatlačili protivníka, ale ne a ne se prosadit. Naopak museli dávat pozor na brejky Kylešovic. Deset minut před koncem však obranný val povolil. Po centru do velkého vápna hostů došlo ke skrumáži. Z ní vypadl míč před volného Štefánika, který jej uklidil do sítě, 2:2.

Domácí chtěli všechny body a vyvinuli obrovskou útočnou aktivitu, nebylo jim však přáno. Naopak hosté podnikli v nastaveném čase protiútok. Ten skončil sice nezdarem a míč získalo Avízo. Jenže rozehrávající Brožek se ukvapil a přihrál přímo soupeři, který v posledních vteřinách strhl vítězství na stranu Kylešovic, 2:3.

„Měli jsme více ze hry, ale co z toho. Pro nás byl obrovský problém dát gól a soupeř nás vždycky potrestal z brejku. Kylešovice si ale vyhrát zasloužily. Ukázaly na hřišti větší bojovnost a hlavně srdíčko. To se v našem případě říct nedá," hodnotil kriticky kouč Gustav Santarius.

Avízo Město Albrechtice – Kylešovice 2:3 (0:1)
Branky Avíza: Brožek, Štefánik
Sestava Avíza: Boček – Brožek, Matějíček, Kiška, Pecha – Fiebrich (Hricko), Pelán, Buryán, Blažek – Štefánik (Novák), Juchelka. Trenér Gustav Santarius