„Věděli jsme, že Dolní Moravice je sice vespodu tabulky, ale že také umí zahrát na týmy ze špice. Dokázala porazit i Krásné Loučky. Připravovali jsme se na to, ale nakonec bylo všecko jinak," povídal trenér Města Albrechtic Petr Hrdlička.

Domácím od počátku vůbec nic nešlo. Navíc se Dolní Moravice ujala vedení. „Vždycky, když dostaneme první branku, tak nás to strašně srazí. Sice jsme nehráli v poli úplně špatně, ale nedostávali jsme se vůbec do zakončení. Oni dobře zahušťovali prostor před svojí šestnáctkou," popisoval průběh utkání domácí lodivod.

Až s vynaložením obrovského úsilí se Albrechtickým povedlo vyrovnat, když se trefil Hricko. Jenže odpověď hostí přišla hodně rychle. „Strašně jsme se na ten gól nadřeli. Jenže netrvalo dlouho a zase jsme prohrávali," kroutil hlavou Hrdlička a pokračoval: „Měli hrozně nebezpečné brejky. Byli tam dva hodně šikovní kluci, kteří nám dělali velké problémy," dodával domácí kouč.

Do druhé půle šli domácí s úmyslem duel ještě otočit. „Dali jsme do toho všechno, šance byly, ale branka ne a ne přijít," vykládal trenér Města Albrechtic. Přitom příležitosti ke skórování rozhodně byly. „Do gólovek jsme se dostali. Byl tam Satke, Slaný hlavou zblízka minul bránu," uváděl Hrdlička.

A když domácí ve snaze vyrovnat hru dozadu otevřeli, dostali z brejku třetí ránu. Z té už se nedostali a podlehli doma 1:3.

„Soupeř na tom nebyl po fotbalové stránce dobře, ale hráli jako tým. Dřeli po celou dobu. Prostě cítili šanci na body a získali je," rozebíral utkání Petr Hrdlička a dodal: „Když už se nám povedlo vyrovnat, tak jsme rychle inkasovali a to nás dostalo zase dolů."

V neděli jede Avízo na hřiště vedoucího celku 1. B třídy, do Bohuslavic. „Bohuslavice jsou na tom herně jinde, než náš tým. Můžeme tam jenom překvapit, ale taky by to mohl být dobrý a vyrovnaný souboj," uzavřel trenér Města Albrechtic.

Město Albrechtice - Dolní Moravice 1:3 (1:2)
Branky: Hricko - Vala 2, Vaněrek
Město Albrechtice: Šípek - Pavlíček, Matějíček (Kropáč), Mrukvia, Barát (Král), Baczke - Hricko (Bušos), Satke (Novák), Slaný, Štěpán Ondra - Burda. Trenér: Petr Hrdlička