Letošní zima nebyla v Avízu příliš radostná. „V podstatě počítáme skoro jen samé odchody. Je sice super, že jsme hráli na podzim dobře a dostali se až na třetí příčku, ale na druhou stranu nám to uškodilo," povídal trenér Města Albrechtic Gustav Santarius a hned to objasnil: „Výkony našich kluků neušly pozornosti klubů z vyšších soutěží, které si je stáhly k sobě."

Ve Městě Albrechticích budou muset na jaře oželet služby hned sedmi fotbalistů, kteří tvořili páteř sestavy Avíza. Karlík bude kopat za Zlaté Hory, Charalambidis se pokusí zapadnout do sestavy Antonína Mury v Krnově, totéž se týká brankáře Bočka. Oba dva „Krnovští" odcházejí na hostování. Štalmach zase posílí bruntálský Slavoj Olympii.

„Jsou to mladí kluci, kteří dostali výhodné nabídky v lepších oddílech, a tak šli. Nemám s tím problém a všem přeji hodně štěstí, ať se prosadí. Bohužel my jim tak dobré podmínky nabídnout nemůžeme. Od města dostáváme dotace jen na mládež a financovat muže v tomhle chudém kraji je docela velký problém," podotkl Santarius.

Další dva fotbalisté se však s Městem Albrechticemi neloučili zrovna v dobrém. „Burian s Hažíkem zamířili do okresního přeboru do Slezských Rudoltic. Má to tam pod palcem nějaký bohatý statkář a nabídl jim úplně neuvěřitelné podmínky. Prostě jim zblbnul hlavy," zlobil se kouč Avíza a pokračoval:

„Nedohodli jsme se na odstupném, takže se taky může stát, že si ti dva půl roku nezahrají. Hlavně v případě Hažíka mě to hodně mrzí. Je to náš odchovanec, který je u nás už od žáků." Posledním, kdo opustil řady Albrechtic, je Laník, ten působí pracovně v Anglii.

Mužské áčko Avíza muselo tedy kádr nuceně doplnit. Dva fotbalisté přišli z krajského přeboru, z Krnova. „Z Krnova k nám zamířili Štěpán Ondra a Dominik Mrukvia. Ani jeden z nich tam nehrál v základu, tak u nás dostanou prostor. Dominik už prostředí u nás zná, hrával tady," představil první dvě jména Gustav Santarius.

Albrechtičtí si ještě stáhli Fiebricha z Karlovic a Malaníka z Holčovic. „Jsou to naši hráči, kteří tam byli na hostování," upřesnil trenér.

Při tolika odchodech se v Avízu budou muset spolehnout i na vlastní líheň. „Do áčka se z dorostu posunuli Lukáš Král s Jakubem Kropáčem. Oba už párkrát nastoupili i na podzim, teď si zahrají daleko víc. Budeme muset na jaře stavět hlavně na svých odchovancích a mladých hráčích z dorostu," uvedl Santarius a doplnil:

„Samozřejmě ještě budeme chtít mužstvo na poslední chvíli doplnit."

Zimní příprava proběhla v obvyklém duchu. „Chodili jsme do tělocvičny i ven. Sehráli jsme i přípravné zápasy, ale nebylo to slavné," zmínil kouč prohry s Hájem ve Slezsku i s SO Bruntál. Tuto sobotu odehraje Avízo na umělce v Mikulovicích duel proti Zlatým Horám, týden před soutěží, v sobotu 21. března pak doma od 14.30 generálku s Vysokou.