Ve vyrovnané I.B třídě se každý bod velmi počítá a oba soupeři si toho byli vědomi. Sledované derby začalo velice svižně a od počátku měli mírně navrch fotbalisté domácího Slavoje. Patřila jim úvodní čtvrthodina, vytvořili si tlak a z něj také profi tovali první branku. V jedenácté minutě se po centru zleva prosadil Zabloudil, 1:0. „Ten inkasovaný gól nás probudil. Kluci konečně začali hrát a hry se vyrovnala," komentoval průběh první půle trenér hostů Gustav Santarius.

Po půlhodině hry si Raiskup narazil s Burdou, poté se dostal do střelecké příležitosti a křižnou střelou nedal domácímu brankáři šanci, 1:1. „Od té vyrovnávací branky jsme byli v tlaku," popisoval Santarius. Jenže to už začali úřadovat sudí. „Otáčeli fauly, mávali ofsajdy. Ale v tu chvíli nám to až tak nevadilo, protože náš tým hrál opravdu výborně," usmál se kouč Avíza.

Dvě minuty před poločasem se hosté dokonce dostali do vedení. Múka poslal dlouhý míč na Raiskupa, ten uvolnil Burdu a jeho střela skončila v síti, 1:2. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl přímo na hřišti ošetřován albrechtický bek Pavlíček. Rozhodčí ale proti všem pravidlům nechal domácí rozehrát. To provedli rychlý útok. „Křičel jsem na Pavlíčka, aby utíkal za hráčem s míčem. Když už ho dohnal, hráč se zastavil a Pavlíček do něj narazil a zboural ho v šestnáctce," popisoval situaci Santarius a pokračoval:

„Penalta jasná, ale rozhodčí si mohl vybrat, jestli udělí ještě červenou kartu. Přece jen mezi útočníkem a brankou byli ještě dva hráči, takže ji dávat určitě nemusel. A rozhodčí si vybral, pískl penaltu a vytáhl červenou," kroutil hlavou albrechtický trenér, sám velice zkušený rozhodčí. Slavoj pokutový kop proměnil a do kabin se šlo za stavu 2:2.

„V kabině jsem kluky chválil, že hrajeme dobře. Stáhl jsem Raiskupa do zálohy a na hrotu zůstal jediný Burda," uváděl Gustav Santarius.

Paradoxně, i když byli jen v deseti, nepustily Albrechtice Bruntálské za polovinu. A také se jim opět podařilo dostat do vedení. Táborský vyslal Burdu a albrechtický střelec potvrdil své kvality, 2:3. Jak se utkání blížilo k závěru, sudí opravdu dokazovali, že jsou páni na hřišti. Hráči Slavoje se dostali do útoku, následovala přihrávka do ofsajdu, který ale nebyl odmáván. Pak přišel ještě faul na hostujícího obránce, píšťalka zůstala němá. Domácí tuhle „výhodu" dokázali využít ve vyrovnávací branku, 3:3.

„Už jsem si říkal, že to nějak ukopeme, i bod bych v tuhle chvíli bral," povídal trenér Avíza. V osmdesáté minutě se hosté dostali do brejku. Burda s Táborským se co nejdéle snažili držet míč na svých kopačkách a tahat čas. „Došlo tam k faulu, který zase nebyl odpískán. Míč z toho souboje vyletěl a vysoko poskakoval. Hráč Bruntálu si ho evidentně pohodil rukou dopředu. Viděl to celý stadion. Tím získal výhodu, domácí šli čtyři na dva a proměnili to," zlobil se při vzpomínce na rozhodující situaci a domácí gól na 4:3 Santarius.

„Ptal jsem se asistenta na lajně, proč to nemávl, když to musel vidět. Odpověděl mi, že to viděl, ale že se do toho hlavnímu přece nebude plést. Co k tomu dodat? Ani hlavní mi to po zápase nebyl schopen vysvětlit," stále tomu nemohl uvěřit lodivod Města Albrechtic. Pět minut před koncem sudí vyloučil po druhé žluté kartě domácího Stefanovského, ale Avízo už na vyrovnání nemělo síly.

„Neměl jsem klukům co vytknout. Hráli perfektně, i v deseti byli lepší než Slavoj, jenže body nám nikdo nevrátí. Podávat protest taky nemá cenu, videozáznam není v téhle soutěži povinný. Byla to opravdu hrůzná neděle," uzavřel zklamaně Gustav Santarius.

Slavoj Bruntál – Avízo Město Albrechtice 4:3 (2:2)
Branky: Stefanovský 2, Zatloukal, Pánek – Burda 2, Raiskup
Město Albrechtice: Heinzke – Pavlíček (44. ČK), Matějíček, Múka (90. Kala) – Drahotušský – Fiebrich (80. Frederico Komuenho), Táborský, Silvano Komuenho – Hudský – Burda, Raiskup. Trenér: Gustav Santarius