Albrechtičtí přes léto výrazně posílili a do sezony chtěli vstoupit samozřejmě vítězstvím. Do základní sestavy zařadil kouč Gustav Santarius i nové tváře v dresu avíza, Hudského, Táborského nebo Reiskupa.

Hosté začali více než dobře. Hned v úvodní minutě se právě Reiskup dostal do sólového úniku. Tváří v tvář brankáři si zkušeně poradil a tým z Města Albrechtic vedl, 0:1. Avízo gól nabudil a tak i nadále pokračovalo ve výborném výkonu. „Prvních dvacet minut bylo z naší strany opravdu super. Měli jsme i další gólové šance, bohužel jsme je neproměnili," narážel hostující trenér na dvě příležitosti svého kolektivu, jednu z nich chytil domácí gólman, druhá těsně minula branku.

Potom se hra vyrovnala a v sedmatřicáté minutě zahájili hráči Otic velký obrat. Zprava zatáhli míč, přišel centr k šestnáctce hostů. Bek hostů nestihl zareagovat a domácí fotbalista trefil přesně k tyči, 1:1.

Netrvalo ani dvě minuty a Otice už vedly 2:1. „Totožná akce jako při první inkasované brance. Špatně jsme obsadili hráče a ten trefil tentokrát hlavou," zlobil se Gustav Santarius. Do poločasu mohli diváci na malém otickém hřišti sledovat spíše boj plný osobních soubojů, než pohledný fotbal.

Po přestávce měli navrch domácí. Během prvních pětadvaceti minut druhé půle měli dvě stoprocentní šance na zvýšení skóre, jenže albrechtický brankář Tomáš Heinzke se v obou případech vyznamenal. „Deset minut před koncem jsme přeskládali sestavu a poslali dopředu tři útočníky. Zkusili jsme zápas ještě zvrátit a šli do rizika," povídal lodivod Avíza.

Jenomže domácí odvahu hostí potrestali hned záhy. V osmdesáté třetí minutě se Otice po úspěšně provedeném brejku radovaly potřetí, 3:1.

„Spokojený nejsem, ani nemůžu být," mračil se kouč Gustav Santarius a pokračoval: „Kluci si mysleli, že lehce vyhrají 5:0, jenže opak byl pravdou. Šli do utkání nekoncentrovaní a domácí nás za to po zásluze potrestali. Aspoň naši hráči vidí, že zadarmo jim nikdo body dávat nebude," uzavřel kritiku trenér Avíza.

V sobotu se Albrechtičtí pokusí napravit dojem, před vlastním publikem vyzvou v derby na souboj celek Úvalna.

Otice - Avízo Město Albrechtice 3:1 (2:1)
Branka Avíza: 1. Reiskup
Avízo Město Albrechtice: Heinzke - Silvano Komuenho, Matějíček, Drahotušský, Kala (70. Oliverius) - Fiebrich (65. Frederico Komuenho), Hudský, Táborský, Pavlíček - Burda, Reiskup. Trenér: Gustav Santarius