Zápas začali velice dobře. Hned ve druhé minutě kopal Josef Holčák metr za pokutovým územím standardní situaci. Míč snad už ani nemohl lépe trefit, letěl do šibenice, ale gólman bruntálského Slavoje předvedl fantastický zákrok. „Škoda té šance, byla to opravdu perfektně kopnutá standardka," povídal kouč domácího Avíza Gustav Santarius.

Zbytek první půle se odehrával převážně mezi oběma šestnáctkami. „Bylo to hodně bojovné a vyrovnané. Jak my, tak i Bruntál jsme měli po dvou šancích," popisoval dění na hřišti albrechtický trenér. Pět minut před přestávkou musel odstoupit domácí Pelán. V hlavičkovém souboji dostal do spánku a nejspíše utrpěl otřes mozku.

Po přestávce už se měnilo skóre. Ve třiašedesáté minutě podnikli útočnou akci hosté. Nacentrovali do pokutového území, kde se Orságovi povedlo uklidit míč do sítě, 0:1. Avízo však nesložilo zbraně. V sedmdesáté páté minutě vznikla před brankou Slavoje trma vrma. Míč se odrazil k volnému Kevinu Caisbergerovi a ten propálil vše před sebou, 1:1.

To však domácím fotbalistům nestačilo a sedm minut před koncem rozhodli o tom, že tři body zůstanou ve Městě Albrechticích. Na kraji hřiště rozehráli standardní situaci, uvolnili se krátkými přihrávkami až k centru do šestnáctky. Na první tyči stojící Valík míč přizvedl a na zadní číhající Dominik Mrukvia skóroval, 2:1.

Domácí mohli své vedení ještě těsně před koncem pojistit. Valík běžel zcela sám na brankáře Slavoje, ale nedal. I tak ale zavládla ve Městě Albrechticích velká spokojenost.

„Já jsem úplně nadšený z toho, jak kluci bojovali. Konečně jsme vstřelili branky. Kluci ukázali na hřišti obrovské srdíčko, za to si zasloužili vyhrát," radoval se kouč Avíza Gustav Santarius a dodával: „I diváci, když jsem s nimi po zápase mluvil, tak si pochvalovali. Máme mladý tým, takže to není až tak fotbalové, ale tou chutí do hry a bojovností všechno nahrazují."

Avízo Město Albrechtice - FC Slavoj Bruntál 2:1 (0:0)
Branky: 75. Caisberger, 83. Mrukvia - 63. Orság
Avízo Město Albrechtice: Heinzke - Silvano, Matějíček, Hažík, Kostka (82. Fiebrich) - Pelán (40. Valík), Mrukvia, Novák (88. Hricko), Pecha - Holčák, Caisberger. Trenér: Gustav Santarius