V divizní soutěži hrají v nastávajících posledních dvou kolech o všechno fotbalisté Avíza Město Albrechtice. Albrechtičtí po domácí porážce s Bohuslavicemi klesli na sestupové místo a o víkendu museli na hřišti jednoho z nejlepších jarních týmů ze Slavičína bodovat. Avízo neuvěřitelně vstalo z mrtvých a po minulých matných výkonech se zvedlo k velkému výkonu a domácího soupeře přehrálo poměrem 3:1.

„Hráči odvedli bojovný, srdnatý výkon a po celé utkání hráli disciplinovaně. Když jsme dokázali eliminovat hru soupeře a střílet i góly, tak jsme vybojovali veledůležité vítězství,“ řekl albrechtický kouč Josef Dorňák. Avízo se po vítězství odpoutalo, i díky výhře Rýmařova v Bohuslavicích, od sestupové pozice a potvrdit ji bude muset v neděli domácím zápasem s Frenštátem pod Radhoštěm.

Závěr divize slibuje dramatický souboj o sestup

Konec tabulky je doslova našlapán a týmy od osmého místa si nemohou být jisté. Mnohem příjemnější starosti má rýmařovská Jiskra. Ta si dohrává soutěž ve velké pohodě a sbírá jeden bod za druhým. Utkání v Bohuslavicích sledovali s napětím i hráči Města Albrechtic a Rýmařov pokračoval ve výborných výkonech. Na domácích byla znát velká nervozita z nutnosti vyhrát a Jiskra v klidu dokráčela k tříbodovému zisku.

Vítězství v Bohuslavicích vyneslo rýmařovský kolektiv již na skvělé čtvrté místo a o víkendu čeká Jiskru navíc domácí zápas se Slavičínem. „Máme za sebou náročný jarní program, ale kluci na to mají a zvládají to výborně. Výsledky to ukazují a chceme závěr soutěže dohrát co nejlépe,“ říká kouč Rýmařova, Petr Kostelník.

Ke konci spěje i krajský přebor

Tam se budou hrát ještě tři kola a dobře si vede krnovský tým, který o víkendu přivítal na svém hřišti tým Bohumína. Krnovští měli utkání od začátku ve své moci a nakonec jej zaslouženě vyhráli rozdílem třídy. Zisk tří bodů staví krnovský klub na solidní páté místo v tabulce, ovšem následující zápasy finišující soutěže je mohou posunout ještě výše. „Zápas jsme měli pod kontrolou a soupeři jsme toho příliš nepovolili. Naše vítězství bylo zasloužené,“ řekl stručně trenér Krnova Hudský.

V sobotu 7. června hraje Krnov od pěti hodin okresní derby na hřišti Starého Města, které na jaře zatím nepřesvědčuje. Staroměstští ale mohou dohrávat v klidu. Jsou na třináctém místě a sestup se jich netýká. Krnované budou chtít v duelu jednoznačně uspět. Po sloučení se Slavojem Bruntál bude od léta vše jinak. Utkání bude mít pouze prestižní náboj. „Chceme uspokojit příznivce a připravit se na novou sezonu, kde budou oba oddíly spojeny,“ říká manažer Slavoje Bruntál.

Oba soupeři budou chtít uspokojit své příznivce a vyhrát. Na vlastním hřišti bude hrát i Slavoj Bruntál, který o víkendu prohrál v Bolaticích. Slavoj s mladým týmem také udržel svou příslušnost v I.A třídě a zápas se Štěpánkovicemi pro něj bude pouze cestou za získáváním cenných zkušeností.