První ostré utkání po vašem nástupu na lavičku Krnova dopadlo výborně. Jak zápas proti Bohumínu hodnotíte?

Je dobře, že se nám povedl vítězný vstup do jara. Jsem spokojený se třemi body, ale samozřejmě je to první utkání a vždycky se tam nějaká rezerva najde. Celkově to nebylo špatné, ale stále se v naší hře objevuje dost chybiček.

Myslím, že ani ten gól Bohumína na 1:1 neměl padnout. Ale jsem rád, že nás to nezabrzdilo a dokázali jsme dát ještě dva góly.

První poločas byl z vaší strany určitě živější než většina druhé půle. Čím to bylo?

Ano, byli jsme o dost aktivnější než soupeř, prakticky pořád jsme hráli na jejich polovině, ale ta hra byla taková neúčelná.

Druhá polovina byla herně vyrovnanější…

Bohumín trochu ožil. I když se v prvním poločase jen bránil, tak prohrával pořád jenom 1:0, s tím se pořád dá něco dělat. No a oni to samozřejmě věděli, tak zabrali. Po přestávce hrál soupeř docela dobře a z toho vyplynul i ten vyrovnávací gól ze standardky.

Situace před gólovým přímým kopem Bohumína byla trochu nepřehledná. Vy jste tam nejprve reklamovali faul na vašeho hráče, ale sudí pískl naopak. Jak jste to viděl z lavičky?

Bylo to trochu nešťastné. Stalo se to vlastně dva metry před naší šestnáctkou. Podle mě tam byl nejprve faul na Libora Dvořáka. Ten rozhodčí bohužel neviděl a pískl až náš nedovolený zákrok. Jejich hráč to pak kopl výborně přes zeď k tyči, pěkný gól.

Na stoperu nastoupil místo zraněného Miroslava Daříčka Jakub Dankovič. Proč jste se nakonec rozhodl pro něj? V přípravě jste zkoušel i mladého Ostráka. Měl jste tedy více variant?

Momentálně to byla jediná varianta. Ostrák celý týden netrénoval a tak nastoupil jen za dorost. Nechtěl jsem ho po týdenní absenci stavět hned do ostrého zápasu. Ale oba stopeři jak Kuba Dankovič, tak Roman Švrček zahráli spolehlivě.

Po necelé hodině hry odešel ze hřiště kapitán Ondřej Bartoníček, on většinou nestřídá. Zranil se, nebo co se s ním stalo?

Už před zápasem přišel s tím, že mu není dobře, ale že nastoupí a uvidí, kolik odehraje. Ondra patří k našim klíčovým hráčům. Pak už to ale nešlo, tak střídal.

Čtvrt hodiny před koncem se vám povedlo výborné střídání, když střelce první branky Tomáše Hudského nahradil Martin Sklenařík a vstřelil druhý gól.

(usmívá se) To se fakt povedlo. Martin byl na hřišti dvě minuty a hned dával na 2:1. Někdy to tak vyjde. Bylo to super. Je to výborný fotbalista, který patří do základní sestavy. Ale přes týden stihl jen jeden trénink, proto začínal na střídačce.

Bylo to první utkání jara, co byste do dalšího průběhu chtěli ještě zlepšit?

Musíme vyřešit situaci kolem stoperů, chybí nám tam ten Míra, prostě jeden rychlejší, živější. Teď tam máme dva takové spíše poziční hráče, měl by tam být jeden agresivnější.

A naopak, co se vám líbilo, co už bylo podle vašich představ?

Velice pozitivní bylo, že jsme dali tři góly. Když dáme v každém zápase tři a dostaneme třeba jen dva, tak vždycky 3:2 vyhrajeme. (směje se)