Šenov je sice poslední, ale nebylo to úplně jednoduché utkání, že?

V žádném případě to nebylo jednoduché. My jsme si na začátku vytvořili několik gólových šancí, ale zase jsme z toho nic neproměnili. Pak jsme naštěstí tři branky vstřelili. Ale to nás uspokojilo natolik, že jsme už ve druhé půlce do toho tak nešli. Ale ve druhém poločase hrál Šenov dobře. Navíc bylo velké horko, hráli jsme bez několika stabilních hráčů, Krčmaříka, Daříčka. Jsem rád, že jsme to doma zvládli.

Opět se ukázala známá krnovská bolest. Hned po prvních patnácti minutách jste mohli vést 4:0 a bylo by po zápase.

Je to pravda, byly tam obrovské šance. Bohužel nám se to stává skoro každý zápas, to bych se jenom opakoval. Je to pořád stejná písnička.

První poločas byl z vaší strany hodně aktivní. Ale po přestávce, kdy jste si dali vlastní gól na 3:1 jako by aktivita opadla. Čím to bylo?

Přestali jsme hrát kolektivně. Kluci hodně sólovali, takže byl problém vůbec se dostat do šestnáctky soupeře. A když už jsme se tam dostali, tak tam chtěl každý kličkovat, místo aby vystřelil. Hledali jsme strašně složitá řešení. Tam chtělo dát gól na 4:1 a byl by klid.

Šenov musel před poločasem střídat brankáře a vy jste se proti náhradníkovi ve druhé půli už neprosadili.

Chytil tam toho dost, vytáhl i několik standardek. Chytal o mnoho lépe než ta jejich jednička. Osobně jsem si myslel, že bude horší, ale nebyl.

Sestava byla oproti předchozím zápasům pozměněná. Bylo to hlavně kvůli zraněním?

Chtěl jsem nechat odpočinout Daříčka, který pořád laboruje s třísly a málo trénuje, proto šel místo něj na kraj obrany Charalambidis. A odehrál tam výborný zápas. Míra Daříček bude odpočívat i ve středu ve finále krajského poháru proti Petřkovicím, abychom pak do Českého Těšína mohli jet aspoň trochu kompletní.

Pro zranění nehrál ani ofenzivní motor Krčmařík, jak moc byla cítit ve hře jeho absence?

V některých fázích utkání to hrálo velkou roli. Ale třeba v prvním poločase to zase až tak znát nebylo, to jsme hráli dobře. Ale po přestávce by to byl on, který by tu hru rozhýbal. Někdy jsou takové zápasy. Horko, vedete, kluci už si mysleli, že je hotovo a proto to tempo opadlo. Ani za stavu 3:0 není nikdy nic hotovo, musíme hrát až do konce.

V posledních dvaceti minutách se na hřiště postupně dostali i čtyři mladíci z dorostu. Jak jste s nimi spokojen?

Snažíme se jim v každém zápase dávat šanci. Teď záleží na nich, jestli se jí chopí a budou se chtít prosadit mezi muže.

Takže po posledním domácím utkání panuje spokojenost?

Určitě spokojený jsem. Hlavně jsme splnili, co jsem říkal, že jsme na jaře doma všechny zápasy vyhráli a uhráli plný počet bodů. Teď bych to chtěl ještě v těch dvou zbývajících utkáních venku došlápnout, přinejmenším čtyři body, ne-li šest.

Vy teď máte trochu náročnější program, ve středu 10. června vás čeká finále Krajského poháru v Kravařích proti Petřkovicím. S čím jdete do tohoto utkání?

Určitě nechceme prohrát, s tím tam rozhodně nejedeme, ale chci nechat některé hráče odpočinout. Jak jsem už říkal, nebude Daříček, samozřejmě zraněný Krčmařík, nebude ani Šimčík. Půjdou tam mladí. Jedeme si tam zahrát a uvidíme, co z toho bude.