VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Antonín Hudský oslavil jubileum, padesátku

Krnov - Fotbalový patriot, člověk, který fotbalu v Krnově obětoval spoustu času, potu a dřiny, nedá na svůj Krnov nikdy dopustit.

20.4.2012 3
SDÍLEJ:

Loni přebíral kouč Hudský pohár pro vítěze krajského přeboru. Pak přišel pád z divize. Jak si Krnov povede letos?Foto: FK Krnov

Sport je jeho život a udělal by pro něj první poslední. Pro krnovský fotbal by dýchal, dlouhá léta za Krnov hrál, teď už patnáct let trénuje. V pondělí oslavil krnovský patriot Antonín Hudský životní jubileum, padesát let. Jak on sám vzpomíná na léta prožitá ve fotbale?

Jak jste se vlastně k fotbalu dostal? A jak vzpomínáte na své fotbalové začátky?

Někdy v sedmdesátých letech mě přivedl děda na tehdejší Lokomotivu Krnov, začínal jsem v žácích. Pak se Lokotka sloučila s TJ Krnov a tam jsem pokračoval v dorosteneckých kategoriích až do vojny. Na vojnu jsem šel na dva roky na Slovensko do Martina, ten druhý rok už jsem pravidelně nastupoval za VTJ Martin.

Po návratu domů jste ale nehrál hned oficiální soutěže, že?

Když jsem se vrátil z vojny, tak jsem chvilku hrál amatérskou soutěže Neafo ligu, ta se tenkrát rozjížděla a funguje dodnes. No ale chvíli na to jsem vstoupil do krnovského mužstva mužů a hned se to rozjelo.

Vzpomínáte na lidi, kteří tenkrát dělali krnovský fotbal?

Byli jsme vždycky dobrá parta, zažili spoustu legrace. Byly to nejkrásnější roky mládí. Nesmím zapomenout na všechny trenéry, co mě kdy vedli pánové Kamrla, Okapal, Jirka Velička, Láďa Hostaša, Láďa Šlosar, Josef Seidl, Vilém Hrbáč, Tonda Mura, Pepa Hellebrand a bylo tam ještě mnoho dalších. A také činovníků a lidí, na které se neprávem zapomíná, ale já na ně vždycky vzpomenu rád pan Hříbek, Lipák, Čulák, Barnet, Kulhaj, Flašar, Kemény, Šigut, všichni výborní lidé a zapálení pro krnovský fotbal. Nikdy neuměli říct ne, nebo že něco nejde. Pro krnovský fotbal by se rozkrájeli.

Vzpomenete si na své spoluhráče?

Bylo jich spousty, super kluci, chtěl bych je vyjmenovat všechny, ale jestli na někoho zapomenu, ať se nezlobí, přece jen padesátka je padesátka (směje se). Láďa Urdas, Láďa Šlosar, Karel Kuzník, Tonda a Jirka Klementovi, Láďa Bártek, Jirka Stanovský, Stáňa Dorňák, Ruda Klimenko, Vlasta Gřunděl, Milan a Ruda Chylíkovi, Mirek Kuča, Luboš Melios, David Leontidis, Vangel Simichanidis, Rosťa Lhoťan, Bohouš Valík, Kamil Vrba, Láďa Jurka, Pavel Hupka, Daniel Kutty, Láďa a Tomáš Klementovi, Pavel Němec, Radim Světlík, Libor Rusek, Milan Cudrák, Honza Vavrečka, Jirka Knop, Štefan Ledvoň, snad jsem na nikoho nezapomněl. Hráli jsme krajský přebor a dvakrát i divizi.

Po skončení kariéry hráče jste začal hned trénovat?

To ne. Aktivní kariéru jsem skončil v létě 1995 po dalším postupu do divize. Narodila se mi dcera a chtěl jsem se věnovat rodině a práci. Ale po nějakých pěti nebo sedmi letech mi to nedalo, tak jsem se zase do fotbalu vrátil, ale už spíše jen trochu poradit a pomoct klukům.

Syn Tomáš se potatil, chtěl jste z něho mít fotbalistu?

Nikdy jsem ho do fotbalu netlačil. Začal jsem trénovat přípravku s panem Krůčkem a jedno odpoledne se mě syn zeptal, jestli může jít na trénink se mnou a už u fotbalu zůstal. Byly to nádherné roky a nádherná práce, jak z malých capartů vychováváte fotbalisty a ti začínají mít úspěchy.

Jak dlouhá byla cesta až k mužstvu mužů?

V sezoně 97/98 jsem byl u přípravky, pak v roce 2001 u mladších žáků. Se staršími žáky jsme hráli krajský přebor a nebyli jsme nikdy horší než pátí. Od sezony 2002/2003 začali hrát kluci krajský přebor mladšího dorostu a skončili jsme druzí. No a o tři roky později ten tým krajský přebor starších dorostenců vyhrál a postoupil do divize, kde jsme pak skončili šestí. No a od roku 2007 jsem přebral mužstvo mužů. Začátky jsou vždycky těžké, ale budovali jsme mužstvo s Milanem Halaškou, Mirkem Kučou a Vlastou Gřundělem do dnešní podoby. V tom roce 2007 jsme hráli krajský přebor se střídavými úspěchy až do loňského postupu do divize. Zatím se nám tam sice nedaří, ale musíme pořád bojovat. Na druhou stranu, je to jenom sport.

S fotbalem jste prožil opravdu hodně…

Objezdili jsme i hodně turnajů po Evropě v přátelských městech, byli jsme třeba v Litvě, Řecku, Německu. Vždycky jsme výborně reprezentovali město Krnov i region. Do dneška tam mám spoustu přátel a stále jsme v kontaktu.

V DOBĚ AKTIVNÍ KARIÉRY. Antonín Hudský v dresu Krnova (dole čtvrtý zleva).

Bez kterých lidí byste se při svém sportovním a nejen sportovním životě neobešel?

Určitě bez svých rodičů a rodiny. Musím ji tímto poděkovat, že to se mnou vydrželi. Syn hraje se mnou a ještě k tomu studuje. Manželka s dcerou mě stále podporují, bez nich bych už to asi dávno nevydržel. Samozřejmě vedu ještě malou firmu a v dnešní době je to taky velká starost a i v práci nám všichni drží pěsti.

Z Krnova vyšlo docela dost výborných fotbalistů.

Přesně tak, namátkou můžeme jmenovat Radka Petra, Milana Halašku, Davida Korčiána nebo Tomáše Mrázka. A já věřím, že z malého opomíjeného Krnova bude i v budoucnu vycházet spousta dalších výborných fotbalistů.

Co vám život s fotbalem dal?

Dal mi hodně. Hodně věcí, které se snažím aplikovat i do civilního života, prohru i vítězství, pokoru i úspěch, cílevědomost, dochvilnost… A kdo mě zná, ten ví (usmívá se). Víte, sport dělám čtyřicet let a myslím, že ne úplně špatně. Ale ne vždycky jsem se setkal s úplně vstřícným přístupem (pomluvy, arogance, závist…).

Autor: Pavel Habram

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 150 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů Bagrista. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Moravskoslezský kraj, Jedná se o otočný minibagr váhy 4 tuny, Zkušenost v této profesi nutná., Možnost prodloužení na dobu neurčitou., Hlásit se na e - mail thelienek@seznam.cz nebo na telefon 722 912 595 /8,00 - 17,00/, Z : 12.6.2018. Pracoviště: Tomáš helienek, 793 71 Holčovice. Informace: Tomáš Helienek, +420 722 912 595.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavbyvedoucí 25 000 Kč

Hlavní stavbyvedoucí Stavbyvedoucí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Čsl. armády 27a, MÁTE ZKUŠENOSTI S VEDENÍM LIDÍ?, JSTE TECHNICKY ZDATNÝ A UMÍTE ZORGANIZOVAT PRÁCI DRUHÝM? , , Neváhejte a začleňte se do našeho týmu, který má bezpečnost na našich komunikacích ve svých rukou., , Co bude Vaší náplní práce?, , o odpovědnost za plnění plánu ve svěřeném úseku , o přímé vedení podřízených, o úzká spolupráce (koordinace prací) s jednotlivými úseky společnosti, o personální odpovědnost, plánování směn, o odpovědnost za efektivní využívání zdrojů a dodržování technologických postupů , o zajištění bezpečnosti na pracovištích, , Co od Vás očekáváme?, , o SŠ/VŠ vzdělání technického směru, o prokazatelnou praxi na obdobné pozici, o zkušenosti s vedením lidí, o dynamická osobnost, o aktivní a maximálně zodpovědný přístup k práci , o vyjednávací schopnosti, komunikativnost, výborné organizační schopnosti, samostatnost a flexibilitu, o odolnost vůči stresu, o uživatelská znalost práce na PC (MS Office) , o řidičský průkaz sk. B, , Co Vám nabízíme?, , o perspektivní pozici ve stabilní a úspěšné společnosti, o možnost seberealizace a uplatnění svých zkušeností a znalostí, o příležitost k profesnímu růstu a osobnímu rozvoji, o služební auto, možnost použití k soukromým účelům, o mobilní telefon, o notebook, o stravenky, čtvrtletní odměny a další benefity, , Místo pracoviště: Krnov, , Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, doba určitá rok, poté doba neurčitá, , V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím svůj strukturovaný životopis s fotografií na e-mail personalni@znackymorava.cz, , Z : 20.4.2018 A : 12.6.2018. Pracoviště: Značky morava, a.s., Čsl. armády, č.p. 1112, 794 01 Krnov 1. Informace: Zuzana Hoferková, +420 725 089 796.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 100 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Rooseveltova 51, Požadavky: VŠ nebo VOŠ v oboru zaměřeném na sociální práci dle zákona č. 108/2006 Sb. § 110, samostatnost, empatie, komunikační dovednosti, bezúhonnost, uživatelská znalost práce na PC, orientace v oblati standardů kvality sociálních služeb, základní orientace v legislativě, praxe v zařízení pro seniory výhodou., Nabízíme: 10. platovou třídu dle NV č. 341/2017 Sb. uvedenou ve stupnici č. 3 dle odpracovaných let, pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, po zapracování možnost prodloužení PS, přiznání osob. příplatku, příspěvek na obědy, příspěvek na penzijní připojištění. , Pracovní náplň: přímá práce s klienty a rodinnými příslušníky, podpora klientů při kontaktu s institucemi, vedení a vytváření dokumentace k poskytované službě, metodické řízení a vedení individuálního plánování, spolupráce s pracovníky volnočasových aktivit, dobrovolníky a praktikanty, příprava statistických a analytických podkladů., Přihlášku zaslat na výše uvedenou adresu nebo na e - mail : h.havlikova@dskrnov.cz, K přihlášce přiložte: motivační dopis, životopis, kopie dokladů o dosaženém vzdělání, souhlas se zpracováním osobních údajů - ke stažení na webu organizace., Z : 11.6.2018. Pracoviště: Domov pro seniory krnov, Rooseveltova, č.p. 2141, 794 01 Krnov 1. Informace: Hana Havlíková, +420 554 684 636.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 23 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Nakládání zboží, masa a uzenin určené k přepravě koncovým zákazníkům., Převzetí tržby za dodané zboží u koncových zákazníků., Údržba a umytí svěřeného vozu. , , Očekáváme: pracovitost, rychlost, spolehlivost, pečlivost. , , , Nabízíme: PP na dobu určitou prodloužením na neurčito. , Nástup možný ihned dle dohody., , Zaměstnanecké výhody : Stravenky, slevy na nákup masa a uzenin., Životopis zaslat na e - mail : vlasta.warischova@warisch.cz, Z : 12.6.2018. Pracoviště: Maso v+w, s. r. o., Červený dvůr, č.p. 1128, 794 01 Krnov 1. Informace: Vlasta Warischová, +420 554 648 075,608 967 338.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Milovníci traktorů veteránů si dali sraz ve Slezských Rudolticích před zámkem a pak vyrazili na spanilou jízdu do Bohušova.
32

Slezské Versailles oživily traktory a noblesní kultura aristokracie

Stadion Nižnij Novgorod (Nižnij Novgorod, 44 899 diváků). Tato aréna je situována na místě zvaném Strelka, kde se stékají řeky Volha a Oka. Její design je inspirován přírodními živly vodou a větrem. Také tento stánek byl postaven speciálně pro šampionát.
40

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Chtěli třešně, místo toho se však ošklivě zranili

Třešně v těchto dnech zrají a stávají se lákadlem pro mlsné jazyky. Sběr tohoto ovoce ovšem může být nebezpečný. V Moravskoslezském kraji si za poslední dobu vyžádal několik zraněných.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

OBRAZEM: Dny města Bruntálu připomněly 805. výročí

Město Bruntál má za sebou třídenní oslavy, připomnělo si 805. výročí svého založení. Slavnosti probíhaly na několika místech. Dny města Bruntálu nabídly lidem pestrý program od sportu, soutěží a akcí pro děti, módních přehlídek, jarmarku až po koncerty a další kulturní vystoupení.

Policisté na Albrechticku zatkli cizince. Koupili si dům pro pěstování konopí

VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policisté zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let, kteří si na Albrechticku koupili nemovitost a vybavili ji na pěstování konopí. Šlo o marihuanu pro polský trh.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT