Ještě víc než fanoušky hřejí výsledky dorostenců v divizi jejich trenéra Antonína Hudského. Ten si chtěl po odchodu od mužů dát s trénováním chvíli pokoj. Jako šéf klubu se pak narychlo staršího dorostu ujal, po Marcelu Cudrákovi, který musel místo opustit kvůli zdravotním problémům. A Antonín Hudský se na lavičce týmu mladých fotbalistů opět našel.

Vedete Moravskoslezskou divizi, co se vám honí hlavou při pohledu na tabulku?

Hezký pohled, to je jasné. Je to zásluhou všech, kteří dorostenecký fotbal v Krnově dělají. Máme šikovné hráče, sešel se silný ročník. Je to výsledek práce s nimi, i když občas slýchávám, že trénujeme třicet let stejně, ale ono to pořád funguje. (usmívá se)

Dokázali jste desetkrát zvítězit, čím přehráváte soupeře? Co je silnou stránkou týmu?

Ten tým má svoji sílu. Poté, co Marcel musel skončit s trénováním, a převzal jsem to já, pořád jsem v tu sílu týmu věřil. V těchto kategoriích je to vždycky o ročníku a my teď máme v kádru opravdu šikovné fotbalisty. Ať se podívám na obranu, kterou diriguje Matěj Čanecký, přes zálohu, kde jsou Havlíček, Urban, až po útok s Košárkem, máme silné mužstvo. Tohle je jen pár jmen, nechci na nikoho zapomenout. Vždycky jsme sázeli a sázíme na kolektivní pojetí, ofenzivní hru.

Co je naopak slabší stránka krnovského mužstva?

Jako u všech mládežnických kategorií se jedná spíše o chyby taktického rázu. Taky kluky občas musíme krotit, aby se soustředili jen na to dané utkání, na ten výkon. To víte, na fotbal chodí holky, mají toho plný facebook, jsou to mladí kluci, nevybouření (směje se). Občas je třeba je usměrnit.

Jak kvalitní soutěž Moravskoslezská divize staršího dorostu je?

Těžko se mi to hodnotí, jsem v tom pouze rok. Všechny ty týmy v horní polovině tabulky jsou hodně kvalitní, Havířov, Uničov, Zábřeh. Jsou to většinou týmy z trochu větších měst, které si mohou stáhnout kluky z širšího okolí. Ta v uvozovkách vesnická mužstva hrají níže. I když třeba Vsetín je větší než Krnov a je dole. Ale už jsem říkal, že je to hodně o síle daného ročníku.

Můžete říct, který zápas v průběhu této sezony byl nejtěžší, který soupeř vám dal nejvíce zabrat?

Těžko říct, každý zápas je jiný. Třeba s Uničovem jsme remizovali 2:2, hráli jsme dobře, ale udělali jsme pár chyb a soupeři tam spadlo všechno. Zábřeh jsme porazili 3:0, ale byl to o hodně těžší soupeř.

Co vás baví na trénování mládeže?

Baví mě to, když se kluky podaří strhnout k tomu, aby na hřišti nechali všechno. Když na tréninku něco pilujeme a pak to v zápase vyjde, tak to je paráda. Když vyhrajete, ta radost, to je jak já říkám orgasmus největší, když se v kabině křičí. (směje se) Člověka to nabíjí energií.

Je nějaký podstatný rozdíl mezi trénováním mužů a staršího dorostu?

V mužské kategorii jste asi pod větším tlakem. Ale já to pociťuji stejně. Je to i náročnější na hlavu. Je to taky dost o skladbě hráčů. V mužích máte hráče různého věku. V těch mládežnických třeba může přijít slabší ročník. Přijdou kluci někde z menšího vesnického oddílu, kde se jim třeba nikdo pořádně nevěnoval, neměli tak kvalitní tréninky. A to se pak těžko dohání a je to pro ně velký skok.

My máme třeba v týmu kluky z Krásných Louček, Chomýže ale třeba i ze Světlé Hory nebo z Vrbna. Ale vždycky je to o kolektivu. Každý, kdo někdy dělal kolektivní sport, ví, že je potřeba, aby parta fungovala. Když je parta na nic, ničeho nemůže dosáhnout. Proto jsem rád, že se daří nejen nám, ale i mužům, i žákovským kategoriím.

Co říkáte na to, že se dorostenci zapojují i do áčka mužů a prosazují se?

Tak jsme to dělali celou dobu. Vždycky jsme se dorostence snažili nasazovat i v áčku, aby se otrkali. Nám bude v létě ve starším dorostu končit sedm lidí, takže se už musí mezi muži otrkat. Je to výhoda, když můžeme do mužů zapojit vlastní hráče, odchovance a nemusíme jen spoléhat na to, co koupíme v okolí nebo kolik vyjednáme hostování, jak to některé kluby dělají.

Má tým na to, aby divizi vyhrál?

Na tuhle otázku je ještě brzy, může se stát cokoliv. Před sezonou jsme chtěli být do čtvrtého místa, a to pořád zůstává našim cílem. Jsme rádi, že hrajeme na špici. Kluci jsou samozřejmě nabuzení a vyhrát chtějí. Určitě se o to budeme snažit.