Sám kouč Krnova Petr Hrdlička nevěděl, s čím na jeho celek domácí vyrukují. „Celý týden jsem hráče upozorňoval, že si na ně musíme dát pozor. Je to tým, který má výsledky jako na houpačce, jednou dostali pět branek, pak je zase nastříleli," uvedl k soupeři trenér FK Krnov.

Velkou slabinou Krnova byly vždy začátky utkání, hráčům chvíli trvalo, než se dostali do potřebného tempa. „To jsme taky klukům zdůrazňovali, že nesmíme zaspat začátek, naopak musíme makat od první minuty," povídal krnovský lodivod.

Jenže tato slova si jeho svěřenci moc k srdci nevzali. Běžela teprve druhá minuta zápasu a domácí už vedli. Přišel centr z levé strany do šestnáctky Krnova, kde stál nepokrytý hráč soupeře a brankář Furčak neměl šanci, 1:0 pro Dětmarovice.

Celá první pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nepobrala. „Byl to naprosto strašidelný fotbal," nešetřil kritikou Petr Hrdlička a pokračoval: „Dětmarovice hrály takovým systémem, že gólman překopl tři čtvrtiny hřiště a jeho spoluhráči čekali na odražené balóny. Pro diváky nekoukatelná hra," kroutil hlavou kouč Krnova.

Věděl však, že ke špatnému fotbalu přispělo stejnou měrou i jeho mužstvo. „Neměli jsme žádné šance. Zbytečně jsme ztráceli míče, odskakovalo nám to od nohou, nebyli jsme si schopni přihrát, kluky jsem nepoznával," konstatoval Hrdlička.

Po přestávce se hostům konečně začalo alespoň něco dařit. „Začali jsme úplně jinak. V kabině jsme si řekli, že ten první poločas musíme hodit za hlavu a hrát naši hru. Oni mají dost vysoké mužstvo, takže žádné nakopávané míče, ale kombinačně po zemi, po křídlech," objasnil šéf krnovské lavičky.

Krnovští svého soupeře hned v úvodních minutách druhé půle zatlačili. Jenže paradoxně když to vypadalo, že obranný val domácích co nevidět povolí, podařil se Dětmarovicím rychlý protiútok. Zprava přiletěl centr do vápna, který jeden z domácích těstě před brankářem tečoval, 2:0.

Hosté i po druhé inkasované brance pokračovali ve velkém tlaku. „Kluci se dokázali kousnout. Začali jsme je mačkat, jen se bránili. Ale byla to z naší strany i trochu křeč, ne a ne vstřelit gól," krčil rameny Petr Hrdlička.

Až po hodině hry se na Krnov konečně usmálo štěstí. Centrovaný míč z levé strany trefil přesně k tyči Ladislav Klement, 2:1. Na to hned hostující kouč reagoval a rozhodl se hrát vabank. „Vzadu jsme nechali jen tři obránce a posílili útok. Chtěli jsme za každou cenu vyrovnat. A stoprocentních příležitostí jsme měli víc než dost," popisoval dramatické momenty trenér FK Krnov.

Tlak Krnova narůstal. V gólové šanci se objevil mladý Košárek, ale z malého vápna netrefil přesně. Po něm měl příležitost Daříček, ale vedlo se mu stejně. Cudrák postupoval sám na gólmana, ale ani z toho gól nebyl. Sedm minut před koncem domácí opět trestali z brejku. Vnikli do otevřené obrany a zvýšili na 3:1.

V osmaosmdesáté minutě pak ještě Adam Ondra vykřesal jiskřičku naděje, když krásnou střelou do levé šibenice snížil na 3:2. Poslední slovo však měly opět Dětmarovice. V první minutě nastavení uzavřeli skóre na konečných 4:2.

„Zahráli jsme dva rozdílné poločasy. V prvním byla naše hra opravdu hrozná. Hřiště bylo mokré po dešti a míč nás absolutně neposlouchal," začal své hodnocení Petr Hrdlička a pokračoval: „Po přestávce jsme se o hodně zlepšili, diktovali jsme tempo hry, ale nemohli dát dlouho branku.

Soupeř nás bohužel trestal z brejků. Dva hráče musím vyzdvihnout. Taras Furčak podal i přes čtyři inkasované branky výborný výkon. Stejně tak Ríša Kozák. Ve svém věku zahrál perfektně, neprohrál snad jediný vzdušný souboj," dodával Hrdlička.

Dětmarovice - FK Krnov 4:2 (1:0)
Branky Krnova: 60. Klement, 88. Adam Ondra
FK Krnov: Furčak - Dvořák (60. Košárek), Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Klement - Mrukvia (54. Havlíček), Adam Ondra, Cudrák - Šmíd. Trenér: Petr Hrdlička