Deník připravil pro fotbalové příznivce a nadšence v tomto čase zimní přestávky před odvetnou částí další speciální anketu - O nejlepšího fotbalového trenéra regionu - na jejímž konci budeme znát, komu tento primát patří.

Dva nejúspěšnější trenéry, jejich kluby, pak čekají originální novinářské ceny. Začínáme ale prvním kolem na okresních úrovních, tedy na Ostravsku, Opavsku, Karvinsku, Frýdecko-místecku, Novojičínsku a Bruntálsku.

Nejprve si představme pravidla. Od čtvrtku 1. února 2024 bude až do neděle 25. února (23:59) probíhat na stránkách Deníku ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje hlasování čtenářů, hráčů, funkcionářů a fanoušků.

Po jeho skončení se šest nejúspěšnějších trenérů s největším počtem hlasů z každého okresu dostane do krajského finále, které vykopneme v pondělí 26. února 2024, a hlasování opět poběží po celý měsíc (do 24. března 2024).

Dva nejlepší trenéry pak odměníme. Jak? Během jarní části fotbalové sezony do klubů nejlepších trenérů přijedeme a s pomocí profesionálního fotografa vytvoříme o klubu obsáhlý materiál (fotogalerie, videorozhovory s trenérem, kapitánem, předsedou klubu), který zveřejníme na webu Deníku. Zároveň fotky poskytneme klubu k volnému využití.

A co bude rozhodovat o nejúspěšnějších? To je pouze na vás! Vybrali jsme v každém okrese dvě desítky úspěšných fotbalových trenérů týmů od MSFL po okresní přebory. Hlasovat můžete každých 15 minut. Chybí vám mezi vybranou skupinou váš favorit? Nominujte jej na e-mailu sport.moravskoslezsky@denik.cz.