„Angličané postoupili, Slovinci zaslouží velký aplaus,“ řekl úvodem expert Deníku Miloslav Brožek. „Slováci vysoko napadali, jejich šestice byla velmi kompaktní. Čtyřka vzadu dobře bránila. Anglie se nemohla dostat do tlaku, neměla šance,“ vracel se k zajímavému duelu expert Deníku.

Senzace se nakonec nekonala. Favorit v páté minutě vyrovnal na 1:1 díky Bellinghamovi a v první minutě prodloužení trefil postup Kane. „Slováci byli od postupu kousek, nemuselo se tolik nastavovat. V závěru byli hodně vyždímaní z heroické hry, kterou předváděli. Docházely jim síly, což se projevilo při vyrovnávací brance,“ podotkl Miloslav Brožek. „Rozhodla velká individuální kvalita Bellinghama. Myslel jsem si, že když Angličané dají druhou branku, tak Slováky dorazí. Byli v euforii, přežili klinickou smrt. Jenomže to se nestalo, začali bránit a Slováci mohli i vyrovnat. Ze strany Angličanů to zatím není ono,“ hodnotí jejich výkon Miloslav Brožek.

Ve druhém duelu Španělé jasně přehráli Gruzii, a to s ní prohrávali. „Španělé vypadají hodně dobře, což řekl i jejich trenér. Němce tímto prohlášením dostal pod tlak. Za mě bude zápas mezi Španěly a Němci předčasným finále,“ míní kouč olomoucké rezervy.

Stejně jako Slováci mohli šokovat i Slovinci. I jim ale nakonec zbyly oči pro pláč. „Slovinci předvedli skvělý výkon, měli fantastický pohyb,“ byl nadšený Miloslav Brožek. „Na turnaji ani jednou neprohráli. Proti Portugalcům se dostali do nebezpečných brejků. Hodně se mi líbili Karničnik a Šeško. Ale celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu,“ míní fotbalový odborník.

Samostatnou kapitolou byl výkon Christiana Ronalda. „Tolik emocí jsem u něj ještě neviděl. Je vidět, že jeho kariéra spěje ke konci. Chce se loučit úspěchem. Penaltu, kterou neproměnil, nekopl až tak špatně. Byla tam intenzita, gólman Oblak ho ale skvěle přečetl,“ podotkl Miloslav Brožek.

Portugalci nakonec postoupili po penaltovém rozstřelu, kdy brankář Costa nepustil ani v jednom případě balón za svá záda. „Slovinci nezvládli penaltový rozstřel v hlavách. Byť mají zkušené hráče, tahle situace byla pro ně nová,“ poznamenal Miloslav Brožek.