Albrechtičtí fotbalisté hrají vzhledem k opravě svého travnatého hřiště všechna svá poslední utkání na hřištích soupeřů a navíc se potýkají s velkou marodkou a absencí v mužstvu. Po debaklu v posledním zápase na půdě Suchých Lazců nastoupili v Chlebičově s velkým respektem a cílem uhrát slušný výsledek.

Domácí s řadou kvalitních hráčů ve svém středu byli jasným favoritem zápasu, ale od úvodního hvizdu rozhodčího to na hřišti tak nevypadalo. Chlebičov měl sice územní převahu, ale hosté bojovali a velmi dobře pokrývali hráče soupeře. Domácí se tak jen těžko dostávali do příležitostí a když už, tak defenzíva Avíza byla na správném místě.

Hostující fotbalisté využívali každé příležitosti k protiútokům a byli pro obranu Chlebičova stálým nebezpečím. První poločas se tak ubíral k bezbrankovému konci. V samém závěru první poloviny ale rozhodčí utkání nařídil velmi přísný pokutový kop proti hostům na hranici velkého vápna. Domácí Kolínek s ligovými zkušenostmi z Opavy zakroutil míč do horního rohu albrechtické branky a vstřelil velmi důležitý vedoucígólsvéhomužstva.

Statečný výkon odváděli albrechtičtí fotbalisté i od zahájení druhé poloviny utkání. Techničtější domácí hráči měli nadále převahu v poli, odkud po dobrých kombinacích přecházeli do útoku. Fotbalisté Města Albrechtic dobře bránili a podnikali protiútoky. Chlebičov se snažil své těsné vedení pojistit a v polovině druhé půle se mu to po vydařené akci podařilo a zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek.

Hosté ani za tohoto nepříznivého stavu nesložili zbraně a v posledním letošním zápase bojovali dále o výsledek. Odměnou jim bylo snížení stavu na 1:2, které zařídil Vavřík a značně zdramatizoval závěr zápasu. Hosté to zkoušeli až do posledních vteřin utkání. Zkušený domácí tým si ale těsné vítězství v poměru 2:1 a tříbodový zisk, který je drží na druhém místě v tabulce soutěže, nenechal vzít.

Chlebičov – Avízo Město Albrechtice 2:1 (1:0)
Branka Města Albrechtic: Vavřík