Mladý domácí tým starší hráče Jakartovic od počátku fyzicky převyšoval. Už v desáté minutě poprvé udeřilo. Holčák vnikl do šestnáctky a poprvé překonal hostujícího brankáře křižnou střelou na zadní tyč, 1:0.

Hned po výkopu získali opět fotbalisté Avíza míč. Pronikli do pokutového území Jakartovic. Na přihrávku pod sebe si na hranici šestnáctky naběhl domácí záložník Pelán a trefil přesně k tyči, 2:0.

Ovšem dvoubrankové vedení domácí mužstvo trochu ukolébalo. „Kluci si trošku mysleli, že už všechno půjde samo a soupeř nás za to potrestal," popisoval kouč Města Albrechtic Gustav Santarius. V šestnácté minutě se dostali hosté do brejkové situace. Hráč Jakartovic se ocitl zcela sám před brankářem Heinzkem a bez problému jej přehodil, 2:1. Hned vzápětí mohlo být dokonce vyrovnáno. Hosté využili nedůslednosti domácího celku a opět běželi sami na brankáře. Jenomže Tomáš Heinzke vytáhl klíčový zákrok zápasu a obrovskou šanci zlikvidoval. „Kdyby se jim podařilo vyrovnat, asi by utkání vypadalo úplně jinak. Naštěstí nás podržel gólman," chválil svého brankáře Santarius.

Pět minut před poločasem domácí kolektiv své vedení pojistil. Mrukvia vystřelil, brankář balón vyrazil, ještě stačil zažehnat i další dorážky, ale na křižnou střelu Caisbergera už byl krátký, 3:1.

Deset minut po přestávce kopal Holčák standardní situaci a trefil přesně šibenici, 4:1. O chvilku později obešel Pecha dva protihráče a na přední propálil hostujícího brankáře, 5:1.

Finální podobu dal výsledku nejzkušenější fotbalista Avíza Stanislav Matějíček. V sedmdesáté třetí minutě si vzal míč u vlastní šestnáctky, proběhl celým hřištěm a nekompromisně skóroval, 6:1. „Výsledek mluví jednoznačně. Jakartovice jsme předčili po fyzické stránce, nestačili s námi běhat. Teď nás čeká Olympie Bruntál, tak uvidíme, jak se nám bude dařit proti mužstvu ze špice tabulky," hodnotil Gustav Santarius.

Avízo Město Albrechtice - Jakartovice 6:1 (3:1)

Branky Avíza: 10. a 55. Holčák, 11. Pelán, 41. Caisberger, 61. Pecha, 73. Matějíček.

Avízo Město Albrechtice: Heinzke Silvano, Matějíček, Hažík, Kostka Pelán, Novák (48. Drahotušský), Mrukvia, Pecha (63. Fiebrich) Holčák, Caisbereger (70. Hricko). Trenér: Gustav Santarius.