A to jej ještě před posledním utkáním letošního roku zdobila skvělá bilance. Na domácí půdě totiž nepadlo posledních pět zápasů v řadě. Až do neděle. Dolní Benešov, který přezimuje na devátém místě, sehrál velmi účelnou partii. Soupeře po celý zápas prakticky nepustil do výraznější šance, sám jich naopak měl hned několik. Řádil především Malohlava, který neustále zaměstnával prostupnou albrechtickou obranu.

Právě mdlý výkon domácích zadáků měl majoritní podíl na pádu Albrechtic, jejichž defenzíva byla v pernamenci zejména po Červenkově vyloučení. To se na albrechtickou branku valil jeden útok za druhým. Slabší zápas si vybral Martin Špiller, jenž měl podíl na obou gólech Dolního Benešova.

Los vyrovnával

První minelu vyrobil už v 15. minutě, když špatným odkopem vybídl k vedoucí brance Malohlavu, který na hranici ofsajdové pozice sám překonal domácího gólmana. Skóre však mohly už dříve otevřít Albrechtice. To se v 11. minutě dral do vápna Vaculík, ale z těžkého úhlu poslal míč jen do pomezí.

Vedení zůstalo na kopačkách hostujícího mužstva jen krátce. Ve 21. minutě se postavil k přímému kopu domácí Los, jenž krásnou střelou do růžku z dvaceti metrů nedal Rohelovi šanci. Osmým gólem v sezoně navíc potvrdil roli albrechtického kanonýra. Los dostal s vyrovnávacím gólem chuť. Ve 28. minutě se pokusil o rekapitulaci úvodní branky, ale jeho přízemní střela skončila pouze v náruči hostujícího gólmana.

Po půlhodině hry opět chyboval albrechtický Špiller a jeho závahání při malé domů zachraňoval až Červenka s obtížemi na roh. V závěru poločasu se domácí obrana dopustila další minely, Malohlava však z vyložené šance trefil pouze boční síť. Dolní Benešov zatápěl albrechtické defenzívě i po přestávce. A že hořelo pořádně! V 53. minutě zatáhl za záchrannou brzdu Červenka, když jej domácí zadáci znovu nechali na holičkách. Albrechtický brankář vyboxoval Lhoťanův gólový lob až za velkým vápnem a sudí jej nekompromisně vykázal ze hřiště.

Hráli o deseti

Červenkovo vyloučení bylo pro domácí ranou pod pás. Domácí se totiž v deseti nedostali do jediné šance. Na trávníku naopak úřadoval muž s číslem čtyři, Ondřej Malohlava. Během dvaceti minut provětral albrechtickou obranu jako uragán. Gólem však skončila až situace ze 73. minuty. To Malohlava dostal od střídajícího Holčáka přihrávku do šestnáctky a střelou ke vzdálenější tyči pokořil bezmocného Sobka. Avízo padlo na kolena, ale mohlo být ještě hůř.

V 80. minutě se v přečíslení řítila na domácí branku hned trojice hráčů Dolního Benešova, hostující Spruch však gólovou akci zazdil ještě v zárodku po nepřesné přihrávce. Záhy skvěle zasahoval střídající Sobek proti tvrdé dělovce Literáka. Oslabené Albrechtice byly v průběhu druhé půle prakticky bez šance, byť nakonec málem vykřesaly vyrovnávací gól. V 89. minutě si Henkl naskočil na Špillerův centr a nepříjemnou hlavičku chytil hostující Rohel doslova na brankové čáře.

Město Albrechtice - Dolní Benešov 1:2 (1:1)
Branky: 21. Los - 15. a 73. Malohlava.
Město Albrechtice: Červenka (ČK, 53. Sobek), Václavík, Bartoníček, Los, Burian, Vaculík, Šmíd, Henkl, Malý, Helštýn, Špiller.
Trenéři: Milan Procházka, Miroslav Wludyka.
Dolní Benešov: Rohel, Štefek, Malohlava, Moravec, Šrom, Barcal, Lhoťan, Knopp, Štefek, Středula, Spruch.
Trenér: Tomáš Kamrád.