Poruba – Město Albrechtice 0:4 (0:1)

Albrechtickým fotbalistům přebudování kádru týmu v průběhu letní přestávky vyšlo: úvod divizní soutěže zahájili parádně. Po vítězství v Dolním Benešově je ve středu čekal dohrávaný zápas v Porubě, kde se v sobotu pro zatopené hřiště nemohlo hrát. Albrechtičtí cestovali k utkání s velkým optimismem a snahou o bodový zisk. V týmu se již objevily obě avizované posily, Vaculík z Hlučína a Henkl z Olomouce, kteří skvěle zapadli do albrechtického kolektivu.

Hra byla v prvním poločase ještě vcelku vyrovnaná. Na hráčích Avíza ale byla znát větší zkušenost. Domácí bojovali a snažili se natlačit před branku hostů, Albrechtičtí ale kontrolovali vývoj a naopak sami udeřili. Po kombinační akci se dostal k míči albrechtický střelec Los a prudkou ranou z hranice velkého vápna otevřel skóre utkání. Domácí fotbalisté se do přestávky snažili o zvrácení nepříznivého stavu, ale odpověď na vedoucí gól hostů nenašli.

V brzkém úvodu druhého poločasu ještě Poruba zahrozila, ale záhy hru začali zcela ovládat fotbalisté Avíza. Po útočné akci hostů utekl po straně Bartoníček a jeho přesný přetažený centr na zadní týč poslal s přehledem do sítě Poruby hlavou hostující Malý.

Hladké vítězství

Dvoubrankové vedení hosty neukolébalo a naopak domácí fotbalisté šli do kolen. Tempo diktovalo Město Albrechtice, jež předvádělo plejádu pohledných útočných akcí. Po jedné z nich domácí faulovali před svou šestnáctkou a hosté zahrávali zpoza velkého vápna Poruby trestný kop. K němu se postavil Vaculík a parádní gólovou trefou prokázal, že bude pro Albrechtické vydatnou posilou. Navíc tentýž hráč dostal o pár minut později ideální přihrávku mezi obránce domácích od Bartoníčka a po samostatném úniku vsítil čtvrtou branku albrechtického Avíza.

Závěr utkání se nesl zcela v režii fotbalistů hostujícího mužstva, které mohlo své hladké vedení ještě navýšit. Skóre se ale nezměnilo a Albrechtice si po výborném výkonu odvezly z Poruby zasloužené a jednoznačné vítězství, které ho posouvá do čela divizní tabulky. „Celý tým hrál opět výborně a skvěle do něj svými výkony zapadly obě posily, Henkl a Vaculík,“ zhodnotil krátce zápas manažer Antonín Mura.

Branky: Vaculík 2, Los, Malý. Město Albrechtice: Červinka, Špiler, Helštýn, Henkl, Šmíd, Plíska, Los (80. Charlamidis), Machálek (68. Václavík), Malý (60. Marek Burián), Vaculík, Bartoníček. Trenéři: Procházka a Vludyka.