Ondrova obrovská důležitost pro krnovský celek byla mimo jiné citelná v posledním kole krajského přeboru, kdy se svěřenci trenéra Ladislava Bártka představili na půdě Šenova. Venku vyhráli 3:1, Jakub Hrubý zkompletoval hattrick a Adam Ondra mu na všechny tři branky přihrál.

„Myslím si, že tomu hodně pomohl náš brzký gól z páté minuty. Převzal jsem balon a poslal ho mezi beky Kubovi, který se nemýlil. Druhá naše branka byla v podstatě podobná. Pak jsme si bohužel nepohlídali roh a vysoký Aniol dokázal snížit.

Úvod druhé půle nám ovšem vyšel. Opět jsem vyslal dopředu Kubu Hrubého a znovu jsme vedli rozdílem dvou gólů. Přišlo mi, že šenovská obrana hrála velmi naivně," popisoval Adam Ondra, jenž si vylepšil statistiku v počtu gólových asistencí.

„Abych řekl pravdu, nijak to nepočítám. Na jaře jich mám snad pět, ale kolik jich bylo za podzim, to vůbec netuším. Vepředu u nás hraje několik mladých hráčů, kteří jsou velmi rychlí. Například útočník Kuba Houdek umí balon sklepnout, což mi velmi vyhovuje," komentoval dvorní nahrávač Krnova, který si v této sezoně mimo to připsal i tři branky.

V prvních letošních zápasech nastupoval spíše na podhrotu, ale po domluvě s koučem Bártkem se přesunul do středu zálohy, kde vzniklo místo i kvůli tomu, že krnovský kapitán Ondřej Bartoníček je ze zdravotních důvodů mimo hru. Adam Ondra tak momentálně zastává úlohu mozku hry svého celku.

„Padlo to na mě. Když se zranil Ondra, nastupoval na jeho místě Matěj Čanecký, ale ten hrál spíš defenzivně. Já hrál jako podhrot a po domluvě s trenérem jsem se posunul do středu. Na předchozí pozici mi to tolik nešlo. Nedostávalo se ke mně hlavně tolik balonů," vysvětloval autor tří brankových asistencí proti Šenovu, který v mládežnických výběrech Slezského FC začínal na kraji zálohy.

Doprostřed záložní formace ho v dorostu přesunul až trenér Milan Furik. „Na Opavu mám velice dobré vzpomínky. Strávil jsem tam asi deset let. Jsem odchovancem Krnova a SFC si mě vyhlédlo ještě v žácích. Za béčko jsem si pak dva nebo tři roky zahrál divizi.

Mohl jsem to zkusit i ve třetí lize, ale tehdy jsem se musel rozhodnout, jestli dám přednost škole s prací, anebo fotbalu. Nakonec jsem zvolil první variantu," mínil šestadvacetiletý záložník, jenž pracuje na finančním úřadě.

Současnou formu svého týmu si vysloveně užívá. Z šesti jarních kol Krnov vyhrál v pěti případech, body ztratil pouze v domácím derby s Bruntálem, s nímž remizoval 2:2. „Je to velice zajímavé vzhledem k tomu, jak vypadala zimní příprava. Moc hráčů na tréninky nechodilo. Došlo k nějakým změnám v klubu a přišli jsme za vedením s tím, že si to chceme uhrát my Krnováci. A slavilo to úspěch.

Mužstvo se neskutečně stmelilo. Všichni se známe a jsme na sebe zvyklí," posunul se dále Adam Ondra.

Ten se těší i na nadcházející domácí utkání. Jeho mužstvo v neděli od 16.30 přivítá na svém hřišti Dětmarovice: „Snad se i dál povezeme na vítězné vlně. Doma bereme jedině tři body. Máme náročné diváky, tak se musíme snažit. Krnov je zkrátka fotbalové město. Myslím si, že máme na to, abychom se i na konci sezony pohybovali okolo pátého nebo šestého místa."