Nejen fotbalová Plzeň oplakává Mariána Čišovského. Bývalý obránce plzeňské Viktorie prohrál několikaletý statečný boj s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). "Číšo, odpočívej v pokoji," poslal vzkat svému bývalému spoluhráči prostřednictvím instagramového profilu jeho spoluhráč David Limberský.

"Dnes odešel legendární obránce a fantastický člověk. Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim… Naše obrana z roku 2011 byla neuvěřitelná a nemůžu uvěřit, že jsem tu zůstal úplně sám," dodal Limberský.

Vzpomněl tak na další dva bývalé spoluhráče Františka Rajtorala a Davida Bystroně. Spolu s Čišovským tvořili neprostupný obranný val, který zastavoval útoky soupeřů nejen českých, ale i třeba Barcelony či AC Milán v Lize mistrů.

Zemřel bývalý plzeňský fotbalista Marián Čišovský. Podlehl zákeřné nemoci ALS
Zemřel fotbalista Marián Čišovský. Podlehl nemoci ALS

Viktoriáni tenkrát nejprve přes Rosenborg a Kodaň přešli do základní skupiny, v níž právě i s defenzivním kvartetem ve složení Rajtoral, Bystroň, Čišovský, Limberský obrali o body i AC Milán. Mimochodem jednu z branek při remíze 2:2 dával Bystroň.

Plzeňané tehdy skončili třetí a vybojovali si postup do jarní fáze Evropské ligy. V jejím úvodním kole vzdorovali německému Schalke 04, nakonec však v odvetě podlehli 1:3 po prodloužení, které dvě minuty před koncem základní hrací doby vybojoval vyrovnávacím gólem v početním oslabení Rajtoral.

Dvě sebevraždy a zákeřná choroba

Bohužel osud si s památnou plzeňskou obranou krutě zahrál. František Rajtoral dobrovolně odešel z tohoto světa v dubnu 2017, když spáchal sebevraždu během svého angažmá v tureckém Gaziantepsporu. David Bystroň jej následoval jen o necelý měsíc později, oběsil se ve svém švýcarském domově.

V té době už měl Marián Čišovský velké zdravotní potíže. V roce 2014 vyšlo najevo, že trpí nemocí ALS. Svůj poslední zápas dnes po šesti letech prohrál.