Muže, který v teplickém dresu nastoupil do 282 prvoligových zápasů, k pokračování v kariéře přimělo překvapivě dobře se hojící zranění. „Ten zaďák byl utržený od kosti. Doktor říkal, že se to tam blbě hojí, že to nejde zašít. Tak jsme to nechali bez operace, dostával jsem krevní plazmy. Díky bohu se to zahojilo, jen sval se prý posunul o dva centimetry níže. Zatím ale drží. Nechci se teď jen tak vzdát, budu bojovat.“

#clanek|4303351#

Ljevu zároveň přesvědčili přátelé, kteří mu konec rozmlouvali. „Skoro všichni mi říkali, ať ještě nekončím. Možná jsem byl moc negativní. Měl jsem i nemocnou hlavu. Když totiž máte takhle negativní myšlenky, tak to tak je. Fakt jsem si říkal, že už skončím,“ přiznává pětatřicetiletý veterán.

Zimní dril oporu ze Sttínadel neděsí, je na něj dobře připravený. Vždyť o dovolené, kterou strávil v Bosně, ani náhodou nezahálel.

„Trénoval jsem každý den, našel jsem si osobního trenéra. A pak jsem plnil kondiční plán našeho kondičního kouče Tondy Čepka. Je to teď pro mě dobré, věřím, že mi to trošku pomůže. Chci přípravu absolvovat v co největším tempu, chci z ní zvládnout co nejvíc. Rád bych přidal nějaké minutky a pomohl klukům.“

O kariéře trenéra rozhodne zdraví

A když Ljevakoviće zdraví znovu zradí, je rozhodnutý věnovat se trénování. Už během nucené pauzy se totiž vrhnul do studia. Kouči Stanislavu Hejkalovi dokonce pomáhal s tréninky áčka, vyzkoušel si i roli asistenta v béčku po boku Jaroslava Kolínka. „Viděl jsem každý trénink, začal jsem se připravovat na další licenci. Trenér mě v tom podpořil, stejně jako pak v tom, že budu pokračovat. Jsme domluvení, že když to na Kypru nebudu zvládat herně, tak mu budu pomáhat trenérsky,“ říká teplický fotbalista.

#clanek|4272755#

Trénování ho chytlo, vidí v něm svou budoucnost. „Už jsem se o tom bavil s Vachym (Štěpán Vachoušek, sportovní ředitel FK Teplice – pozn. autora). Chce, abych zůstal v klubu, abych tu v nějaké trenérské funkci pokračoval. Je na mně, jestli zvládnu udělat další licenci. Sice jsem chtěl do Německa ještě kopat, až v Teplicích skončím, ale zůstanu tady. Fakt mě to naplňuje. Furt jsem doma kreslil plán tréninků. Manželka mi říkala, že mě ani ve škole neviděla tak dlouho s tužkou v ruce,“ usmívá se budoucí stratég, nyní však stále ještě aktivní fotbalista.

„Nedám konec kariéry zadarmo, ještě se budu rvát,“ slibuje.