Karvinský klub příchod nového trenéra, jenž ukončil smlouvu v Černé Hoře, oficiálně oznámil v poledne. „Jsem rád, že se povedlo s trenérem dohodnout na podmínkách a sobotní zápas s Libercem už povede on spolu s novým asistentem,“ prohlásil Lubomír Vlk, sportovní ředitel MFK Karviná.

Jarábek bude mít k ruce Branislava Mráze. „Pozitivní a důležité je, že trenér velice dobře zná zdejší prostředí. Věřím, že pro celý tým to bude pozitivní impuls do nejbližších dnů a týdnů,“ dodal Lubomír Vlk. „Přicházím tady jako domů a moc se těším,“ řekl po návratu do Karviné Juraj Jarábek.

Jarábek vedl Karvinou v nejvyšší české soutěži od listopadu 2019 do března 2021 celkem ve 39 utkáních, ve kterých získal 41 bodů za devět výher, čtrnáct remíz a šestnáct porážek. Osudnou se stala ostřílenému kouči nepovedená série deseti zápasů, v níž dokázalo mužstvo urvat jediné vítězství.

V Karviné si dávali s představením nového trenéra na čas. Od odvolání Tomáše Hejduška uplynulo devět dní, v duelu na Slovácku vedl tým při porážce 0:2 asistent Ľubomír Luhový. V kuloárech se hovořilo také o Romanu Westovi, jenž skončil v třetiligovém Třinci. Karviná nakonec sáhla po Jarábkovi.