„Dostali jsme pořádně přes prsty. Nebylo to dobré,“ ví jednatřicetiletý gólman. Plzeň byla v laufu, měla tlak, dávala góly a měla spoustu šancí. „Byl to místy kolotoč, létalo to zprava zleva,“ vracel se k dění na hřišti. „Mohli jsme dostat klidně osm branek. Asi jsme se měli zatáhnout a nelítat po celém hřišti,“ poznamenal Šrom.

V poločase svítil na ukazateli skóre stav 2:0. „Plán pro druhý poločas byl jasný, pokusit se vstřelit co nejrychleji kontaktní gól. Bohužel po dvou minutách jsme inkasovali a bylo hotovo,“ pokrčil rameny brankář Slezského FC Opava.

Opava od prvních minut působila hodně odevzdaným dojmem. „Musíme si to rozebrat. Takhle hrát nemůžeme. Chyběl nám důraz, nebyli jsme schopni dát tři přihrávky. Je jasné, že takhle to dál jít nemůže,“ uvědomuje si Vojtěch Šrom.

O tom, že bude chytat, se dozvěděl v týdnu. „Vilda měl nějaké problémy, ve čtvrtek mi trenér řekl, ať se připravím. Měl jsem dost času, abych se nachystal. Do Plzně jsem se těšil. Co více může být než chytat proti Plzni, Spartě nebo Slavii, navíc před takovou návštěvou. Bohužel to dopadlo, jak dopadlo,“ pravil brankář s šestatřiceti ligovými starty na kontě.

Slezané prohráli popáté v řadě a jsou očividně v krizi. „Musíme se semknout a začít jezdit po zadku,“ má jasno Vojtěch Šrom.

Plzeň - Zápas fotbalové FORTUNA:LIGY mezi FC Viktoria Plzeň a SFC Opava 25. srpna 2019. Václav Juřena (SFC Opava).
Vraždění neviňátek v Plzni, Opava se vrací s ostudou