Zápas ovlivnily velmi náročné podmínky a hrálo se na podmáčeném trávníků. „Bylo to nesmírně náročné, ale chtěli jsme hrát, abychom to pak nemuseli dohrávat někdy ve středu,“ řekl kouč Břidličné Petr Souček.

Úvod utkání nabídnul oboustranné oťukávání. Už po čtvrthodině šel ovšem favorit do vedení, nádhernou ranou se z přímého volného kopu prezentoval Tomáš Adamovský. „Trefil to neskutečně snad z pětatřiceti metrů. Po gólu tam měl soupeř nějaké náznaky, dvě nebo tři šance jsme měli i my, ale do ničeho zásadnějšího jsme se nedostali,“ komentoval průběh první půle Souček.

Ve druhé půli pojistili vedení Kovohutí Ficek s Holčákem, hosté navíc dohrávali o deseti. „Soupeř se na nás snažil vlítnout, ale nic velkého si nevytvořil. Klíčový byl nákop na Adamovského, který si to píchnul před sebe, brankář vyběhl před vápno, Tomáše sestřelil a viděl červenou. Hned z trestňáku dal druhou branku Ficek a to asi rozhodlo. Pak ještě vyřešil brejk Pepa Holčák a bylo hotovo. I vzhledem k terénu to pro nás byl velmi těžký zápas,“ zakončil kormidelník Břidličné Petr Souček.

BŘIDLIČNÁ – HLUBINA 3:0 (1:0)
Branky: 15. Adamovský, 62. Ficek, 77. Holčák.
Rozhodčí: Šabacký – Lalík, Vrťo.
ŽK: Mohyla – Schmutz, Hyrník.
ČK: 57. Nosek.
Diváci: 80.

Břidličná: Zifčák – Čanecký, Jiřičný, Daříček – Mohyla (67. Holčák), Hoffmann, Ondra, Ficek, Cudrák (86. Simichanidis) – Adamovský (83. Dvořák), Houdek (85. Minich). Trenér: Petr Souček.

Tomáš Chalupa