Postavení v tabulce napovídá tomu, že na jaře budou mít Kovohutě ideální výchozí pozici, aby zaútočily na postup do vyšší soutěže. Pomůže jim k tomu i aktuálně nejlepší střelec mužstva Marcel Cudrák.

Marceli, jak jste v Břidličné spokojeni s druhou příčkou po podzimu? Na vedoucí Frenštát ztrácíte pouhé čtyři body. Mohla být první polovina sezony vůbec ještě lepší?

Určitě jsme spokojeni, ale je to teprve polovina soutěže. Já osobně jsem čtyřiatřicet bodů nečekal. Vždycky to může být lepší, ale jsem vděčný za tolik bodů. Poděkování patří i našim trenérům, kteří dokázali nastavit správnou atmosféru v kabině.

Jsou po podzimu divizní ambice? Budete na jaře bojovat o postup?

Vůbec nevíme, kolik bude postupovat týmů, každý říká něco jiného. Chceme se držet nahoře. O postupu bych zatím mluvit nechtěl, je teprve polovina soutěže.

Začátek podzimu ideální nebyl, pak jste se ale rozjeli, chytili formu, vyhráli několikrát v řadě, což vás katapultovalo do popředí tabulky. V čem byl hlavní důvod zlepšení?

Všechno si postupně sedalo a po první výhře to vypadalo dobře, pak přišel těžký zápas s Krnovem, který se nám herně nepodařil a trošku nás to přibrzdilo. Celkově se hledalo složení základní jedenáctky a hlavně obranné čtveřice. Myslím, že zajímavá byla i útočná dvojice Mohyla a Sklenařík. Skleňa dával branky a Mohy mu to hezky odjezdil a dělal mu servis.

V minulé sezoně vás častokrát zlobila děravá obrana, několikrát jste inkasovali vysoké výprasky. Zlepšil se v tomto ohledu tým i díky novým příchodům do defenzivy?

To jednoznačně. V prvních kolech se složení obrany hledalo, ale postupně si vše sedlo a obrana byla základem dobrého podzimu. Bylo vidět, že i brankář Luďa (Ludvík Zifčák) si více věřil a několikrát nás výborně podržel. Jsem rád, že se Daříček od prvního kola chytil a potvrdil svoji kvalitu, ale největší překvapení byl pro mě Taras Furčák.

Ve druhé polovině soutěže se neskutečně chytil, odehrál všechny zápasy a navrch přidal čtyři branky, prostě neskutečné, asi ho ještě prodáme za velké peníze. (smích) Taras je přitom bývalý gólman.

Samozřejmě nesmím zapomenout na zbytek obranné čtveřice Bobka (Dvořák) a Žirafu (Čanecký), který také vstřelil čtyři branky, ta obrana klapala opravdu skvěle. Dohromady naši obránci nastříleli více než deset gólů.

Před začátkem sezony Břidličná evidovala celou řadu příchozích. Nebáli jste, zda nově složeny, celek bude dobře fungovat?

Byl jsem určitě zvědavý, jak si vše sedne, ale že bych se bál, to určitě ne. Kádr se rozšířil na 16 vyrovnaných hráčů, kteří mohou kdykoliv nastoupit, a to je základ. Věřil jsem, že to může být jen lepší, měl jsem z toho dobrý pocit.

Hodně se hovořilo o tom, jak tým poznamená odchod kanonýra Pavla Kučery. Nakonec ho ale zastoupili jiní a tyto obavy se nenaplnily… Co na to říkáte?

Kučis je střelec, otázka je, jak by podzim vypadal s ním, třeba by to bylo ještě lepší. Ale samozřejmě vždy to může být lepší, když branky dává více hráčů a nesoustředí se to jen na jednoho.

Může být mužstvo na jaře ještě silnější? Narážím na to, že některé hráče sužovala zranění. Zároveň se zeptám, jestli je v plánu během zimy další posílení kádru?

Silnější nevím, to vždy ukážou až výsledky. Nejhorší jsou vážná zranění Adama Ondry a Tomáše Hudského, kteří většinu podzimu neodehráli, Tomáš vlastně jen poločas. Věřím ale, že je vše na dobré cestě a na jaře je opět uvidíme na hřišti, to by bylo naše posílení. Samozřejmě bych byl rád, kdyby alespoň jeden hráč doplnil náš kádr, vše se ovšem teprve bude řešit. Důležité je, aby stávající kádr zůstal pohromadě, to je základ.

Co říct k výkonům kapitána Davida Jiřičného, který měl během podzimu šňůru několika po sobě jdoucích gólů?

Začalo mu to s Hlubinou, kdy jsme vyhráli 1:0, a pak dal v pěti zápasech po sobě branku, takže paráda. Tam si myslím, že se podzim lámal. Na to, že mu bude za chvilku padesát, tak je neskutečný, myšleno s nadsázkou. (smích) Spolu s Hoffem (Daniel Hoffmann) tvoří zkušený střed hřiště.

Panuje spokojenost i s vaší střeleckou formou? I přes zahozené šance to nakonec nebylo vůbec zlé, deset vstřelených branek a zatím třetí nejlepší střelec v soutěži…

Já nikdy nebyl vyloženě střelec, to bych musel dát z jedné šance branku a já na gól potřebuji šance tři. (smích) Jsem rád za každou branku, ale těch zahozených šancí bylo opravdu moc. Uvidíme na jaře, tam přijdou opět důležité zápasy.